Deviņu ministru krēslu atstāšana izmaksās vairāk nekā 44 500 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sākot darbu 14. Saeimai, neievēlētie, esošie šīs Saeimas deputāti saņems atlaišanas kompensāciju trīs mēnešalgu apmērā – katrs apmēram 9000 eiro. Zināms, ka jaunajā Saeimā ievēlēti varētu būt vien 25 līdzšinējie deputāti. Arī ministri tiks pie kompensācijām – tās gan būs vienas mēnešalgas apmērā. Vismaz deviņu ministru kompensāciju kopējais apmērs ir vairāk nekā 44 500 eiro.

Deviņu ministru krēslu atstāšana izmaksās vairāk nekā 44 500 eiro
00:00 / 03:44
Lejuplādēt

Vismaz deviņi esošie ministri krēslus atstās līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu amatā. Kā zināms, vēlētāju pietiekamu uzticību neieguva "Attīstībai/Par!" – politiskajam spēkam šobrīd ir četri ministri. Arī Jaunā konservatīvā partija, kurai šobrīd ir četri ministru krēsli, 14. Saeimā netika. Esošo finanšu ministru Jāni Reiru ("Jaunā Vienotība") vēlētāji pietiekami daudz reižu svītroja no sarakstiem. Partija paziņoja, ka ministru portfeļus nedos politiķiem, kas parlamentā neiekļūs.

Par pārējo četru ministru, kā arī Ministru prezidenta turpmākajām darba attiecībām ar Valsts kanceleju vēl ir grūti spriest, jo šobrīd notiek valdības veidošanas sarunas. Kad ministri atstās savu amatu, viņiem mēneša laikā izmaksās atlaišanas pabalstu vienas mēnešalgas apmērā, skaidroja Ministru kabineta preses sekretārs Reinis Grāvītis.

"Pirmkārt, cilvēks, kas neturpinās darbu, raksta iesniegumu, ka viņš nebūs ne ministrs, ne Ministru prezidents, ne ministra padomnieks, ne arī Valsts prezidenta padomnieks, kādos jautājumos. Pamatojoties uz to skaidrs, ka šim cilvēkam pienākas atlaišanas pabalsts vienas mēnešalgas apmērā. Tie, kas būs vai nu ministri vai ministru padomnieki vai Valsts prezidenta padomnieki vai, piemēram, parlamentārie sekretāri – tādā gadījumā atlaišanas pabalsts izmaksāts netiek," teica Grāvītis.

Ja ministri nav izmantojuši ikgadējo atvaļinājumu, par to arī samaksās. Šobrīd Ministru prezidentam mēnešalga ir 5216 eiro, ministriem – 4952 eiro, bet parlamentārajam sekretāram – 3841 eiro.

Par deviņiem esošajiem ministriem kompensāciju kopējais apmērs ir vairāk nekā 44 500 eiro. Savukārt vismaz astoņi parlamentārie sekretāri arī beidz savas darba attiecības – tur šī pabalstu summa kopā veido teju 31 000 eiro.

Kopējā summa veidojas aptuveni 75 500 eiro.

Zināms, ka 13. Saeimā vismaz divas trešdaļas deputātu atstās savu amatu. Saeimā vēl nav saņemti oficiālie vēlēšanu rezultāti, tāpēc grūti spriest, tieši cik deputātu darbu zaudēs. Parlamenta deputātiem atlaišanas pabalstu izmaksā triju mēnešalgu apmērā.

"Jāņem vērā, ka šis pabalsts visiem deputātiem nebūs vienāds. Pabalsta apmērs atšķirsies, jo arī algas ir atšķirīgas atkarībā no papildu pienākumiem, piemēram, deputāti strādā kādā komisijā vai frakcijā un viņam ir vadošs amats tur. Pabalsts tiem 13. Saeimas deputātiem, kuri nav kandidējuši 14. Saeimas vēlēšanās, vai kuru pārstāvētais saraksts nav iekļuvis parlamentā, tiks izmaksāts vienā maksājumā. Mazliet citādāk ir ar tiem deputātiem, kuriem vēl ir iespēja kļūt par 14. Saeimas deputātu, piemēram, stājoties to deputātu vietās, kas kļuvuši par ministriem – tad pabalsts tiks izmaksāts pa daļām, izmaksājot ne vairāk par vienas mēnešalgas apmēru mēnesī. Gadījumā, ja deputāts šajā trīs mēnešu periodā atkārtoti iegūst mandātu, pabalstu izmaksās tikai par to laiku, kad viņš nav bijis deputāta statusā," skaidroja Saeimas sabiedrisko attiecību biroja vadītājs Juris Vīgulis.

Saeimas deputāta pamatalga šajā sasaukumā ir 2963 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tas nozīmē, ka 14. Saeimā neiekļuvis deputāts saņems nepilnu 9000 eiro kompensāciju pirms nodokļu nomaksas. Taču ar papildu amatiem atalgojums var sasniegt atsevišķiem deputātiem vairāk nekā 3000 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Šobrīd zināms, ka 75 pašreizējie deputāti nav ievēlēti 14. Saeimā.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Savukārt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā nepārvarēja vairākas 13. Saeimā pārstāvētās partijas – "Attīstībai/Par!", "Saskaņa" un "Konservatīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti