Dienas ziņas

Stradiņi atdala pacientu plūsmas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Deviņu absolventu sekmes liedz skolai paplašināties

Deviņu absolventu sekmes liedz Vecumnieku skolai paplašināties

Lai saņemtu aizdevumu Valsts kasē, no šā gada 15. aprīļa vispirms jāsaņem pozitīvs speciāli izveidotās komisijas atzinums. Vecumnieku novadam aizdevums nav piešķirts ne vidusskolas piebūves būvniecībai, ne divu citu novada skolu remontdarbiem. Iemesls esot nepietiekamie centralizēto eksāmenu rezultāti pagājušajā gadā.     

Vecumnieku vidusskola izvietota četrās ēkās, kas atrodas divās vietās. Trīs ēkās, no kurām vecākā celta 1939. gadā, atrodas mācību klases 223 skolēniem - 5.-12. klašu audzēkņiem, kā arī sporta zāle visiem.

Savukārt padomju gados būvētajā bērnudārza ēkā sarūmējušās  septiņas pirmskolas grupas un 1.-4. klašu 157 skolēni. Šajā mācību gadā jau tā pārpildītajā ēkā vieta jāatrod vēl  16 pirmklasniekiem.

“Mums bija divas ēdamtelpas. Tā kā mums nāk viens komplekts klāt, tad mēs šo ēdamtelpu likvidējam. Pārejam uz ēdināšanu divās maiņās, bet tas savukārt nozīmē, ka bērniem dienas garums palielināsies,” stāstīja Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis.

Skolas vajadzībām pielāgotajā ēkā nav arī plašu gaiteņu vai atpūtas telpu, tāpēc problēmas rodas arī ar atbilstošu gaisa kvalitātes nodrošināšanu.

“Brīvo laiku kur pavadīt viņiem reāli ir klasē. Klasi izvēdināt, kad tajā visi ir iekšā.... nu, tad, kad ir labs laiks, mēs viņus laižam ārā,” stāstīja direktors.

Nākamo piecu gadu laikā audzēkņu skaits palielināšoties vēl par 16%, tāpēc šogad pašvaldība bija iecerējusi uzbūvēt piebūvi, kurā vietas pietiktu visiem 1.-12. klašu audzēkņiem.

Apjomīgo projektu apmēram 8 miljonu eiro vērtībā bija iecerēts īstenot par pašvaldības līdzekļiem, aizņemoties Valsts kasē. Tomēr  pašvaldība netika uzņemta pat naudas gaidītāju rindā, jo netika saņemts pozitīvs atzinums no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM).

“Šajā gadījumā IZM atzinums bija negatīvs. Kas attiecās uz kritēriju, kurš neizpildījās, tas ir valsts centralizēto eksāmenu indekss. Tas arī faktiski bija pie vainas,” atzina VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš.

Skolas vadība atzīst, ka 2018. gadā centralizēto eksāmenu rezultāti bijuši zemāki nekā iepriekš, neraugoties uz to, ka skola darbojas pilotprojektā kompetenču izglītībā un trīs pedagogi saņēmuši ekselences balvu. Tomēr noteikt skolas nākotni pēc viena gada rezultātiem neesot taisnīgi.

 “No šī atteikuma izriet, ka deviņu bērnu vājākas sekmes iepriekšējā gadā mums liedz attīstīt un sakārtot normālus apstākļus aptuveni 600 bērniem,” norādīja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals (Zaļo un Zemnieku savienība).

 VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš savukārt pauda: “Es nesaku, ka tas ir labi, bet ir jāsaprot arī pašvaldībai, ka ir jāizpildās kaut kādam noteiktam kritēriju apjomam, vēl jo vairāk ierobežota budžeta apstākļos, un šie kritēriji ir vienādi visiem. Šeit ir jāmeklē noteikti kaut kādi risinājumi, un mēs ceram, ka pašvaldība atradīs risinājumu.”

Finansējums Vecumnieku novadam netika piešķirts arī divu citu novada skolu lielākiem remontdarbiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti