Panorāma

Panorāma

Panorāma

Arēnā Rīga izskanējis J.Petera jubilejas koncerts

Desmitiem bērnu saņem velobraucēju apliecības

Desmitiem bērnu saņem velobraucēju apliecības

Sākoties vasaras brīvlaikam, arvien vairāk uz ielām parādās ne tikai pieaugušie velobraucēji, bet arī bērni. Daudzi no viņiem pārvietojas vieni paši, taču, lai to darītu likumīgi un droši, vajadzīgas pamatzināšanas un apliecība, kuras saņemšanai jākārto eksāmens. Šonedēļ šādu eksāmenu jaunie vadītāji kārtoja Rīgas motormuzejā.

Jau sen pagājis laiks, kad velosipēdisti kā satiksmes dalībnieki bija retums. Arvien vairāk, braucot uz ielas, pie tā stūres sēž ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Šonedēļ Rīgas motormuzejs kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) organizēja kārtējo jauno velosipēdistu eksāmenu sesiju. Šādas tiesības var iegūt ikviens, kas sasniedzis 10 gadu vecumu.

Pirms eksāmena bērni lektora vadībā var atkārtot vielu. Tad jākārto eksāmens. Karlīna atzina, ka eksāmens nav bijis grūts, taču uzmanīgi jālasa jautājumi. "Grūts nebija nekas, bet es dažus jautājumus nesapratu," atzina meitene.

"Tā viņam [bērnam] ir pirmā vadītāja apliecība, pirmais nozīmīgais eksāmens [..]. 

Tas, ka viņš atnāk, nokārto, atbild pareizi uz tiem astoņiem jautājumiem un saņem apliecību paceļ pašapziņu un drošības aspektu,"

teica Rīgas motormuzeja vecākais pedagogs Pēteris Dūnis.

Tikpat svarīgi, ka bērni zina satiksmes noteikumus, ir arī vecākiem, kuri speciāli veduši atvases kārtot eksāmenu.

"Pašam bērnam ir svarīgi saprast, ka braucot ar velosipēdu viņš ne tikai izklaidējas, vai kaut kur nokļūst, bet ir daļa no satiksmes, un satiksme mēdz būt sarežģīta un bīstama.

Mana motivācija, kāpēc jāiegūst ir šīs tiesības, lai bērns zinātu, uz kādiem noteikumiem darbojas šis te satiksmes mehānisms un kā tajā jāiekļaujas," teica velosipēdista mamma Laura.

Līdz šim Rīgas motormuzejā grupās velosipēdista apmācības izgājuši un eksāmenus nolikuši vairāk nekā 200 jauno vadītāju.

"Šie bērni izprot riska robežas, viņi zina, ko nedrīkst pārkāpt. Viņu zināšanas būs kā bremzes un viņi zinās, ko nedrīkst pārkāpt. Viņi zinās kājāmgājēju problēmas, viņiem ir saprotamas, un velosipēda vadītājam ir viegli pārtapt par gājēju. Nokāpt no riteņa un pielieto to, ko tu zini tālāk," sacīja CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere

Šobrīd CSDD panācis vienošanos arī ar 220 vispārizglītojošajām skolām. Tas nozīmē, ka mācību gada ietvaros pamatzināšanas par satiksmes drošību daudziem būs iespējams nokārtot arī nākamajā mācību gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt