Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kazdangā sākusies arheoloģiskā ekspedīcija

Dienas ziņas

Motivēs jauniešus mācīties un strādāt

Rekonstruēts “Ziemeļu stīgas” ceļš Kārķi – Naukšēni

Desmit gadus gaidīts, bet nu beidzot salabots «Ziemeļu stīgas» ceļš Kārķi - Naukšēni

Latvijas – Igaunijas pierobežā turpinās pirms vairāk nekā desmit gadiem aizsāktais reģionālo autoceļu sakārtošanas projekts “Ziemeļu stīga”, kas savieno lielākos Ziemeļvidzemes apdzīvoto vietu centrus. Nupat Valkas novada Kārķu pagastā noslēgusies vairāk nekā 12 kilometrus gara ceļa posma rekonstrukcija no Kārķiem līdz Naukšēniem. Vietējie šo brīdi gaidījuši jau sen, jo vecais ceļš, sevišķi pavasaros un rudeņos, bijis ļoti grūti izbraucams.

Rekonstruētais ceļš no Kārķiem līdz Naukšēniem ikdienā ir gana intensīvi noslogots. Tas savieno Valku ar Rūjienu, un pa to vietējie dodas darba gaitās, uz skolu un citviet. Līdz ar to jau kopš astoņdesmitajiem gadiem neremontētā zemes ceļa vietā no jauna uzbūvētais asfalta ceļš ir būtisks ieguvums. „Kaut vai vietējiem atvieglo rosīties. Piemēram, tehnikas uzturēšana lauksaimniekiem,” teic Kārķu pagasta zemnieks Kārlis Zirnis.

„Daudziem darbs ir Rūjienā, tas ir 22 kilometru attālumā. Ja tos kilometrus pārrēķinam, cik ir gadā, tie ir jau 10 tūkstoši kilometru. Ir starpība, vai brauc tik daudz pa gludu virsmu vai grubuļainu,” saka Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.

Ņemot vērā, cik ļoti ceļš bija nokalpojis, daļai uzņēmēju tas licis pārplānot savu darbību uz citām vietām.

Naukšēnu novada vadība atceras - “Ziemeļu stīgas” projektā to bija paredzēts sakārtot jau pirms desmit gadiem. Tagad, iespējams, tikpat ilgs laiks paies, lai uzņēmējus atvilinātu atpakaļ vai piesaistītu jaunus.

„Latvijai uzsākot šo “Ziemeļu stīgas” projektu, diemžēl, ļoti smagi gāja ar dažādām pauzēm un gari. Mūsu kaimiņi igauņi ir sen jau parādījuši piemēru, ka to var izdarīt divu gadu laikā, bet mēs iestrēgām uz desmit gadiem,” atzīst Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Zuments.

Lai izmēģinātu, kāds ir jaunais ceļš, atklāšanas pasākumā kopā ar vietējiem piedalījās un parādes braucienā devās arī motobraucējs Aivars Freimanis ar pārējiem „Vēja brāļiem”. Lai gan pēdējā laikā ceļu remontdarbi notiek arvien vairāk, viņaprāt, kopējā aina Latvijā aizvien bēdīga: „Tas, ko uztaisa, tās tādas asaras vien ir. Manuprāt, vajadzētu vismaz trīs reizes vairāk taisīt un, tad pēc 20 gadiem tā ceļu lieta būtu daudz maz sakārtota Latvijā. Šajā brīdī, protams, prieks par katru ceļu, kas ir uzbūvēts, bet brūk viņi vairāk, nekā spēj uzbūvēt.”

Vairāk nekā 12 kilometrus garais ceļa posms no Kārķiem līdz Naukšēniem atjaunots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Būvniecības kopējās izmaksas ir vairāk nekā pieci miljoni eiro. Nākamie, kuri gaida “Ziemeļu stīgas” projekta turpinājumu, ir mazslacieši un Alūksnes puses iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt