Panorāma

Kāpēc internetā esam tik ļauni

Panorāma

Panorāma

Deputāts Mārtiņš Bondars iepērkas bez sejas aizsargmaskas

Deputātu Bondaru pieķer veikalā bez aizsargmaskas

Kāds vērīgs skatītājs 14. oktobrī, kad Latvijā stājās spēkā prasība par sejas aizsargmasku valkāšanu publiskajās vietās, novērojis, ka Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars lielveikalā iepircies, nelietojot mutes un deguna aizsegu.

Bondars Saeimā strādā koalīcijas pārstāvošās partiju apvienības “Attīstībai/Par!” frakcijā. Šim politiskajam spēkam ir arī veselības ministra portfelis valdībā.

Bondars LTV raidījumam “Panorāma” skaidroja, ka sejas masku aizmirsis. Politiķis arī solīja, ka turpmāk tā vairs nedarīšot.

LTV saruna ar Mārtiņu Bondaru:

- Aizmirsu! Aizmirsu mājās.

- Vai nopirkt nevarējāt? Piemēram, aptiekā?

- Nu, man apsargs teica, lai es fiksi ieskrienu, paņemu to, ko man vajadzēja un ārā.

- Vai aizkavējāties tur ļoti īsu mirkli?

- Ļoti īsu mirkli! Jā.

- Un labosieties?

- Protams. Man šodien bija maska 1. slimnīcā, kur es biju vēža pasākumā. Onkoloģijas pasākumā es sēdēju ar masku divas stundas.

- Vajadzētu masku visur nēsāt droši vien?

- Es zinu! Es zinu! Nu, pēc pieraduma nepaņēmās droši vien! Nu ko darīt? Vainīgs! Vainīgs!

Pašlaik aktuālās epidemioloģiskās prasības ir šādas:

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem jau ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13.oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā - 300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti