Deputāts: Tikumiskā audzināšana faktiski būtu cenzūra izglītības sistēmā

Komentējot Saeimas komisijas atbalstītos priekšlikumus aizliegt tādu mācību materiālu izmantošana, kuri var negatīvi ietekmēt tikumisko audzināšanu, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS) norādīja, ka kopumā audzināšana izglītības iestādēs ir vajadzīga, tomēr attiecībā uz konkrētajiem priekšlikumiem problēmas varētu rasties ar izvērtēšanu, kas ir tikumisks.

Kopumā iniciatīvas pirmo daļu, kur minēta audzināšanas nepieciešamība, Vucāns vērtē pozitīvi, jo likumdošanā šie jautājumi esot pieminēti tikai garāmejot un atsevišķi audzināšana nav uzsvērta. Savukārt daļai par tikumisko izglītību deputāts nepiekrīt, vaicājot, kurš būs vērtētājs tam, kas ir tikumisks. „Faktiski tā ir cenzūras ieviešana izglītības sistēmā,” intervijā Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” pauda Vucāns.

Deputāta skatījumā par audzināšanu pietiktu ar atsauci uz Satversmi, kur jau pateikts, kādai jābūt mūsu sabiedrībai.

Jau pašlaik Valsts izglītības un satura centra (VISC) vērtē visas mācību grāmatas un dod savus atzinumus par tiem, apstiprināja centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītāja Astra Aukšmuksta. Viņa norādīja uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) viedokli, ka tikumiskā audzināšana nebūtu atsevišķi izceļama, jo jau pašlaik likumos tas ir paredzēts.

Ja ir problēmas, tās nevar risināt ar aizliegumiem, jo nezināšana to neveicina, pauda VISC pārstāve.

Jau ziņots, ka Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien atbalstīja ieceri skolās aizliegta tādu mācību līdzekļu un citu materiālu izmantošana, kuri var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko audzināšanu. Šāda iecere gan izpelnījusies pretrunīgu vērtējumu, piemēram, par to sašutuši ir Latvijas Vecāku foruma pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti