Deputāts sašutis - IZM nezina situāciju ar latviešu valodu mazākumtautību skolās

Saeimas Saliedētības komisijas deputāts Valdis Liepiņš (Reformu partija) pauda neapmierinātību ar to, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nespēja deputātiem precīzi raksturot situāciju ar latviešu valodas, literatūras un Latvijas vēstures apguvi mazākumtautību skolās. Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete („Vienotība”) par šiem pārmetumiem pauž neizpratni.

Liepiņš Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena”  skaidroja, ka komisijas sēdē trešdien deputāti vēlējās zināt, kāda ir latviešu valodas izmantošanas proporcijas 60% - 40% ievērošana mazākumtautību skolās, cik kompetenti ir skolotāji, vai viņi ir gatavi 2018.gadā palielināt latviešu valodas īpatsvaru mācību stundās, taču šādu informāciju deputāti  nesaņēma.  

„Tas ir graujoši, ja mēs nezinām, cik skolotāji ir kompetenti, daļēji kompetenti vai nekompetenti,” sašutumu pauda Liepiņš.

„Man nav priekšstata [par situāciju skolās], es nevaru teikt - vai ir labi, vai slikti,” atzina deputāts, pieļaujot, ka skolās nepieciešamas pārbaudes par skolotāju gatavību reformai.

Deputāts Liepiņš sašutis par IZM nespēju sniegt ziņas par latviešu valodu minoritāšu skolās

  Savukārt Druviete Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” atzina, ka viņu pārsteidz Liepiņa apgalvojumi, ka deputāti nesaņēma atbildes, jo sēdē runāts par pedagogu sagatavošanu, sniegta statistika par skolotāju valodas prasmēm, ziņas par plāniem skolotāju sagatavošanā.

  Druviete atzina, ka visi skolotāji vēl nav gatavi mācīt priekšmetus latviski, bet ir vēl četri gadi - ir laiks sagatavoties, lai 2018.gadā visus priekšmetus, izņemot mazākumtautību valodas un kultūras priekšmetus, mācītu latviski.

  Druviete arī uzsvēra, ka skolas nevar atrisināt visas sabiedrības problēmas - ja latvieši  nesapratīs, ka svarīgi runāt ar kaimiņiem un darbabiedriem latviski, skola dos valodas zināšanas, bet ne valodas lietojumu. 

  Ina Druviete neizpratnē par deputāta Liepiņa pārmetumiem
   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti