Deputāts: Nav skaidrs, kā īstenot smēķēšanas aizliegumu skolotājiem un mediķiem

Iniciatīva aizliegt darba vietā smēķēt skolotājiem, mediķiem, policistiem un augstākajām amatpersonām Saeimā atbalstu negūs, jo nav skaidrs, kā to īstenot, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" teica Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas loceklis Romualds Ražuks ("Vienotība").

Politiķis norādīja, ka pašlaik rosinājums ir tikai sauklis. "Nav skaidrs, kā to panākt, kā sodīt tos, kas to neievēro," teica Ražuks. 

Viņš norādīja, ka iestādēs jābūt smēķētavām, kur cilvēki var doties. Viņaprāt, tas, ka kāds skolotājs ietu smēķēt ārā uz ielas būtu vēl nepareizāk, nekā smēķēt iekštelpās, kur skolēni to neredz.

KONTEKSTS:

Latvijas Ārstu biedrība priekšlikumu nosūtījusi Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, kas skata grozījumus tabakas un citu smēķēšanas produktu aprites likumā. Komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (Zaļo un Zemnieku savienība) norādījusi, ka par biedrības priekšlikumu deputāti lūgs Saeimas Juridiskā biroja atzinumu.

Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā ir noteikti vairāki smēķēšanas ierobežojumi, kas liedz smēķēt bērnu klātbūtnē, skolās, parkos un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti