Deputāts Krauze uzskata, ka nepamatoti iekļauts «politiski neobjektīvu vēlēšanu novērotāju» sarakstā

Saeimas deputāts Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība) uzstāj, ka viņa iekļaušana starptautiskajā datubāzē, kas mēģina identificēt "neobjektīvus vēlēšanu novērotājus", ir nepamatota.

Kā iepriekš ziņoja LSM.lv, Krauze – Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Azerbaidžānas parlamentu priekšsēdētāja vietnieks – Eiropas Demokrātisko vēlēšanu platformas izveidotajā datubāzē nosaukts par "politiski neobjektīvu vēlēšanu novērotāju". Viņš 2020. gada februārī Azerbaidžānas parlamenta vēlēšanās piedalījās kā neatkarīgs novērotājs.

"Azerbaidžānas parlamenta vēlēšanas notika saskaņā ar augstiem demokrātijas standartiem," viņš sacīja preses konferencē Baku, ziņoja Azerbaidžānas plašsaziņas līdzekļi. 

Krauze LSM.lv apstiprināja, ka komentāri precīzi atspoguļo viņa uzskatus, sakot: "Pirmkārt, visos iecirkņos, ko es apmeklēju, vēlētājiem bija pieejama tieši tāda paša informācija un iespējas kā jebkurā demokrātiskā Eiropas valstī. Otrkārt, visos iecirkņos kandidātus pārstāvēja viņu pašu deleģētie novērotāji, kuri novēroja, lai vēlēšanu gaitā nenotiktu pārkāpumi un tā būtu godīga."

"Ja es būtu novērojis pārkāpumus, tad arī par to ziņotu, bet šobrīd saskatu, ka [Viltus novērotāju] datubāzes veidotāji vēlas, lai es meloju sabiedrībai, nevis izstāstu, ko patiesībā novēroju," pauda deputāts. 

Krauze norādīja, ka datubāzē iekļauti arī neatkarīgi novērotāji no citām Eiropas valstīm, tai skaitā Lielbritānijas, Lietuvas un Polijas. 

"Azerbaidžāna ir valsts, kurai daļu teritorijas ir okupējusi Armēnija. Armēnijā ir Krievijas armijas bāzes un karavīri, savukārt Azerbaidžānā nav Krievijas karavīru. Atšķirībā no Armēnijas Azerbaidžāna neaizstāv Krievijas intereses," sacīja Krauze, piebilstot, ka Azerbaidžāna palīdz nodrošināt Eiropas Savienības enerģētisko neatkarību, īstenojot gāzes vada projektu, kas samazina atkarību no Krievijas enerģijas piegādēm.

Krauze sacīja, ka iebilst pret viņa vārda iekļaušanu Viltus novērotāju vietnē (un LSM stāstā) līdzās četriem citiem Latvijas politiķiem - Tatjanai Ždanokai (Latvijas Krievu savienība), Miroslavam Mitrofanovam (Latvijas Krievu savienība), Andrejam Mamikinam (iepriekš "Saskaņa"), Aleksandram Gapoņenko, kuri nepārprotami ir prokrieviski noskaņoti.

"Viņi aizstāv Krievijas nostāju, bet es tieši pretēji iestājos par valstīm, kuras cīnās ar Krievijas propagandu," paziņoja Krauze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti