Pēcpusdiena

Rīgas Tehniskā Universitāte iesākusi diskusiju par Rīgas ielu applūšanu

Pēcpusdiena

Studenti prasa papildu finansējumu augstākai izglītībai

KNAB priekšnieka amata atlases komisija konkursa otrai kārtai nevirza nevienu

Deputāts: KNAB šefa konkursā premjeram jāuzrunā «uzlecošās zvaigznes»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Izsludinot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, premjeram vajadzētu runāt ar tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem un meklēt “uzlecošās zvaigznes” šajās iestādēs, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis (“Vienotība”).

KNAB vadītāja meklējumus Latkovskis salīdzināja ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu, kurā ir nopludināta informācija par pretendentiem. KNAB gadījumā tā nav noticis, lai gan žurnālistu interese par to bijusi ārkārtīgi liela. Tas nozīmējot, ka atlases komisija vismaz šajā jautājumā ir profesionāla.

Līdz ar to atkārtotā konkursā kandidāti var pieteikties, paļaujoties, ka viņu vārdi netiks publiski izpausti, norādīja Latkovskis.

Prasības KNAB šefam KNAB likumā:

 • Latvijas pilsonis ar nevainojamu reputāciju
 • Pārvalda latviešu valodu un vismaz divas svešvalodas
 • Augstākā profesionālā vai akadēmiskā izglītība (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību) un jurista kvalifikācija,
 • Amatam atbilstoša darba pieredze un vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā
 • Nav sasniegts pensijas vecums
 • Nav sodīts par noziedzīgu nodarījumu
 • Nav notiesāta par noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda
 • Nav saukta pie kriminālatbildības, izņemot gadījumu, kad persona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata
 • Nav un nav bijusi PSRS, Latvijas PSR vai kādas ārvalsts, kas nav Eiropas Savienības vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts, drošības dienesta (izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta) štata vai ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs
 • Nav un nav bijusi ar likumu vai tiesas nolēmumu aizliegtas organizācijas dalībnieks
 • Atbilst likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.
Viņaprāt, nav daudz profesionāļu, kuri varētu atbilst šī amata prasībām, jo KNAB vadītājam tās ir ļoti specifiskas. KNAB vajadzētu vadīt cilvēkam, kas strādā dienestā kādā no tiesībsargājošajām iestādēm.

Iespējams, viņi paši konkursam nepiesakās, bet būtu jāuzrunā un jāiedrošina pieteikties.

To vajadzētu darīt premjeram Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), apsēžoties pie viena galda ar tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem, lai noskaidrotu “uzlecošās zvaigznes” dienestā un tad tās uzrunātu, uzskata Latkovskis.

Un šajā procesā Saeimas komisijas priekšsēdētājs uzticētos premjeram.

Ziņots, ka KNAB priekšnieka konkursā otrajai kārtai netika izvēlēts neviens no desmit pretendentiem, jo neviens neatbilda konkursa kritērijiem.

Turklāt konkursa komisija kā nepiemērotu amatam atzinusi arī pašreizējo KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, kura pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti