Deputāts: Informāciju par Covid-19 var nodot citās valodās, negrozot valodas likumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Citās valodās runājošos cilvēkus, informējot par Covid-19 un vakcināciju, var uzrunāt, negrozot Valodas likumu, uzskata Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Ritvars Jansons (Nacionālā apvienība).

Intervija ar deputātu Ritvaru Jansonu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Likums jau tagad ļauj izmantot citas valodas krīžu apzināšanā. Jansons norādīja, ka jau pašlaik tas arī notiek, izvietojot informāciju pie māju ārdurvīm, liftos gan latviešu, gan krievu valodā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Deputāts pieļauj, ka, iespējams, pie ārzemju studentu kopmītnēm vai darba vietās, kur daudz ārzemnieku, jālieto vēl citas valodas. "Katrā vietā ir jāatrod sava pieeja informācijas izplatīšanai," sacīja Jansons.

Pēc viņa teiktā, visiem iedzīvotājiem divās valodās izsūtīta avīze nestrādās tik labi kā cilvēku uzrunāšana vietās, kur viņi apgrozās. Vienlaikus šāda avīze liktu domāt par divvalodību Latvijā. To Nacionālā apvienība nepieļaušot.

KONTEKSTS:

Publiskajā telpā izskanējis, ka liela daļa no saslimušajiem ar Covid-19 ir tieši nevakcinēti krievvalodīgie. Pagājušajā nedēļā valdībai neizdevās vienoties par papildu šīs grupas informēšanu, tāpēc trešdien atbildīgā Saeimas komisija spriedīs par krievvalodīgo informēšanu.

Politiķi jau iepriekš pauda skepsi par to, ka vecāka gadagājuma krievvalodīgo senioru aktīvāka uzrunāšana dzimtajā valodā nesīs augļus. Šie iedzīvotāji esot vīlušies gan vietējā varā, gan Krievijas politiķos, tāpēc jāmeklē citi veidi, kā viņiem piekļūt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti