Nedzirdīgajiem

Zebra

Nedzirdīgajiem

Kultūras ziņas

Tieša runa. Kā stiprināt Latvijas partijas?

Deputāts Balodis lielo partiju «vēlēšanu monopolu» gatavs apstrīdēt ECT

Pašlaik Saeimā vērtēto priekšlikumu par politisko spēku biedru skaita sliekšņa celšanu partiju dalībai vēlēšanās varēs apstrīdēt ne tikai Satversmes tiesā, bet arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), to Latvijas Televīzijas raidījumā "Tieša runa" teica 12.Saeimas deputāts Ringolds Balodis ("No sirds Latvijai").

Pēc viņa teiktā, pamats apstrīdēt šādu prasību būtu tā iemesla dēļ, ka ar tās iedzīvināšanu tiktu ierobežotas valsts pilsoņu tiesības piedalīties valsts varas procesos.

"Tas ir antikonstitucionāli un ierobežo tiesības piedalīties vēlēšanās," teica Balodis. "Šis ir mumifikācijas process," vērtēja Saeimas mazās opozīcijas partijas frakcijas deputāts, norādot – tas ļaus lielākām partijām būt pie varas mūžīgi.

Arī neatkarīgais deputāts Artuss Kaimiņš, kurš iepriekš neizslēdza iespēju veidot jaunu politisko spēku, raidījumā pauda kategorisku nostāju pret šo priekšlikumu. Tas, viņaprāt, ir skaidrs signāls, ka Latvijas "pašpasludinātā politiskā elite" nevēlas, lai sabiedrība piedalītos politiskajos procesos.

Savukārt Saeimas lielākās opozīcijas partijas "Saskaņas" deputāts Sergejs Dolgopolovs vairāk sliecās atbalstīt ideju, taču viņam nav saprotams, kāpēc plānotais partijas biedru slieksnis ir tieši tāds un ne citādāks.

Arī Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāts Jānis Dombrava un "Vienotības" Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis iestājās par biedru skaita celšanu partiju dalībai vēlēšanās. Dombrava gan atzina, ka NA priekšlikums bija noteikt, ka katrai partijai, kas grib piedalīties vēlēšanās, jāsavāc 500 vēlētāju paraksti.

Ķirsis norādīja, ka tas ir ekspertu priekšlikums celt partiju biedru skaita slieksni līdz 500 cilvēkiem, lai politiskais spēks varētu piedalīties vēlēšanās. "Un pamatā ņemts Igaunijas piemērs," noteica Ķirsis, paužot parliecību – jo lielāks ir biedru skaits, jo "mazāka ir naudas ietekme" partijā.

Jau vēstīts, ka otrdien, 23.februārī, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija nodeva trešajam lasījumam grozījumus Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanu likumos, kas atļaus partijām kandidēt vēlēšanās tikai tad, ja tām pirms gada būs vismaz 500 biedru. Līdz šim vienīgais biedru skaita ierobežojums partijām bija partijas dibināšanai vajadzīgie 200 biedri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti