Panorāma

VID cenšas stiprināt savas pretkorupcijas sistēmas

Panorāma

Uz lidostas padomi tēmē premjera biroja vadītājs

Nevienojas par korupcijas apkarošanas plānu

Deputātiem pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijā rast kopīgu valodu nenākas viegli

Cīnoties ar nodokļu nemaksāšanu un ēnu ekonomiku Latvijā, Saeimā nesen izveidota īpaša pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisija. Tas notika pēc opozīcijas iniciatīvas, taču par komisijas vadītāju ievēlēts “Vienotības” deputāts Veiko Spolītis. Opozīcijas sarūgtinājums par šādu valdības partiju rīcību ir liels. Turklāt ceturtdien, 28.aprīlī, notikusī sēde bija apliecinājums tam, ka atrast kopīgu valodu būs grūti.

Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāti ceturtdien gari un plaši apsprieda veicamos uzdevumus un plānus, bet, tā īsti ne par ko nevienojušies, devās prom. Kā pirmo darba kārtības jautājumu komisijas priekšsēdētājs Veiko Spolītis  lūdza izlemt, vai turpmāk atļaut deputātam  Artusam Kaimiņam (“No sirds Latvijai”) filmēt šīs sēdes. Tā kā lielākai daļai deputātu iebildumu nebija, filmēšana būs atļauta. 

Kā nākamais darba kārtības jautājums bija komisijas sekretāra ievēlēšana. Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava pauda, ka atbildību vajadzētu dalīt starp pozīciju un opozīciju. Savukārt opozīcijas deputāti atteicās no sekretāra amata, argumentējot – komisijas priekšsēdētāju ievēlēja pati pozīcija, tad arī tai tagad jāuzņemas atbildība.

Kā trešais darba kārtības jautājums bija par veicamajiem uzdevumiem, par ko gan izvērās vārdu apmaiņas starp deputātiem.

25 minūšu garās sēdes  noslēgumā tika dots vārds deputātam Kaimiņam: “Jūs jau trīs no 20 sēdēm esat nobumbulējuši un esat kā angļu tantes, kas strīdas, kādā krāsā ir sarkanā krāsa. Jūs šķērdējat nodokļu maksātāju  naudu.” Deputāta teiktais pamatīgi saērcināja viņa kolēģus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti