Deputāti vienojas palielināt premjera, ministru un parlamentāro sekretāru algas

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sēdē piektdien, 27.novembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz palielināt algu Ministru prezidentam, parlamentārajiem sekretāriem un citām amatpersonām.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sēdē piektdien galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz palielināt algu Ministru prezidentam, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem, kā arī Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem, aģentūra BNS uzzināja komisijā.

Patlaban noteikts, ka Ministru kabineta locekļiem, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem mēnešalgu nosaka, mēneša vidējās darba samaksas apmēram, kas noapaļots pilnos eiro, piemērojot koeficientu. Ministru prezidenta amatam tiek piemērots koeficients 4,05, taču ar attiecīgajiem likuma grozījumiem to paredzēts celt līdz 4,93. Ministriem koeficientu paredzēts celt no 3,648 līdz 4,68, savukārt parlamentārajam sekretāram piemēroto koeficientu no 2,837 iecerēts palielināt līdz 3,63.

Saeimas deputāta mēnešalgu nosaka, mēneša vidējās darba samaksas apmēram, kas noapaļots pilnos eiro, piemērojot koeficientu 3,2. Papildus deputātiem par dažādiem ieņemajiem amatiem izmaksā arī mēnešalgas daļu par attiecīgo amatu pildīšanu, kas tiek noteikta ar koeficientu. Parlamenta komisiju un frakciju vadītājiem šis koeficients ir 0,43, bet to paredzēts palielināt līdz 1,39.

Komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis sēdē skaidroja, ka premjera mēnešalgu paredzēts pielīdzināt Saeimas priekšsēdētājas atalgojumam, ministru - Saeimas spīkera biedru algai.

Tāpat atbalstīts algas palielinājums tiesībsargam, līdzšinējā koeficienta 3,41 vietā piemērojot koeficientu 4,05.

Vienlaikus plānots noteikts, ka Ministru kabineta loceklis saņem piemaksu 50% apmērā no noteiktās mēnešalgas, ja papildus aizvieto prombūtnē esošu valdības locekli.

Tāpat ar likuma grozījumiem paredzēts, ka Ministru prezidenta un Saeimas priekšsēdētāja reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniedz 95% no Valsts prezidenta reprezentācijas izdevumiem, savukārt attiecīgi ministru izdevumi nepārsniedz 90% no Valsts prezidenta reprezentācijas izdevumiem.

Šīs izmaiņas izmaksās vairāk nekā 700 tūkstošus eiro.

Attiecīgie likuma grozījumi iekļauti nākamā gada valsts budžeta paketē, par kuru Saeima galīgajā lasījumā lems 30.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti