Panorāma

Hodorkovskis: ASV un Krievijas attiecības neuzlabosies

Panorāma

Cittautieši apsveic Latviju svētkos

Grib aizliegt ar likumu

Deputāti sagatavo likumu pret «kapu tramvaju»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pret tā dēvētā kapu tramvaja būvniecību nostājušies Saeimas deputāti, kuri sagatavojuši likumprojektu, kas aizliegtu Rīgas vēsturiskajā centrā – parkos, dārzos un kapsētās – veikt izmaiņas, kas neatbilst kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanas mērķiem. 

Grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā, kurus izstrādājuši koalīcijas deputāti, paredz noteikt, ka Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā nav pieļaujami tādi transporta vai inženierkomunikāciju infrastruktūras projekti vai pārveidojumi, kuru dēļ neatgriezeniski tiek zaudētas vēsturisko parku, dārzu un kapsētu kultūrvēsturiskās vērtības un teritorija.

Debatēs pret likuma grozījumu nodošanu izskatīšanai komisijām iebilda vienīgi partija “Saskaņa”, kuras līdera Nila Ušakova vadītā Rīgas dome iecerējusi izbūvēt jaunu tramvaja līniju uz Skanstes rajonu.   

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins gan uzsver, ka domes plānotā jaunā tramvaja līnija neskars Lielos kapus, kas līdz šim raisīja asus sabiedrības iebildumus. Iecerēts, ka tramvajs ies tikai pa Senču ielu, neskarot Lielo kapu teritoriju.

Tāpēc nav skaidrs, vai šis deputātu priekšlikums var nobremzēt projektu.

Jau ziņots, ka Rīgas domes iecerētā  jaunā tramvaja līnija sāksies pie Krišjāņa Barona un Pērnavas ielas krustojuma un tālāk, virzienā uz ziemeļiem, sasniegs Skanstes ielu. Iepriekš tika pieļauts, ka daļu maršruta varētu būvēt cauri kapiem, kas izraisīja lielu iedzīvotāju sašutumu.  

Iesaistījās arī pašvaldības uzraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas paziņoja - Skanstes tramvaja izbūves iecerei ir vajadzīga publiskā apspriešana, kas liks šķēršļus Rīgas domes sākotnējiem plāniem virzīt projektu bez sabiedrības viedokļa uzklausīšanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti