Panorāma

Bēdīgi slaveno ceļu P-30 sola remontēt 2014. gadā

Panorāma

9. maijs - Eiropas diena!

Neierobežos pašvaldības deputātus

Deputāti noraida ieceri par kriminālvajātu pašvaldību deputātu pilnvaru ierobežošanu

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā neatbalstīja grozījumus pašvaldības deputāta statusa likumā, kas plašāk pazīstami ar ieceri ierobežot kriminālvajāšanā esošu vietējo domju deputātu pilnvaras.

Par likuma grozījumiem balsoja 38 deputāti, pret bija 41 un pieci deputāti balsojumā atturējās.

Kopā ar opozīcijā esošo Zaļo un Zemnieku savienību un Saskaņas centru pret šo priekšlikumu balsoja arī vairums Nacionālās apvienības deputātu. Vairāki deputāti norādīja, ka šie priekšlikumi ir vērsti pret konkrētajiem cilvēkiem, piemēram, pret atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu un bijušo Jūrmalas mēru Raimondu Munkevicu, bet ierobežot deputāta pilnvaras pirms galīgā tiesas sprieduma nebūtu pareizi.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka šie priekšlikumi skars arī viņu partijas biedru, Ogres novada Domes priekšsēdētāja vietnieku Egilu Helmani, kurš ir apsūdzēts par izspiešanu grupā.

„Šobrīd Ogres vicemērs ir pilnīgi pārliecināts par spriedumu, un veselais saprāts liecina, ka pirms vēlēšanām pret viņu tika izstrādāta smalka provokācija, kādu var izstrādāt pret jebkuru. Ja apstiprināsim šos grozījumus, arvien no jauna pārsūdzēts tiesas spriedums liegs Egilam Helmanim strādāt domē daudzu gadu garumā," teica Dzintars.

Savukārt "Vienotības" un Reformu partijas deputāti vairākkārt uzsvēra, ka cilvēks, kurš ir apsūdzēts magos noziegumos, nevar lemt svarīgus jautājumus tautas vārdā.

Jau ziņots, ka sākotnēji priekšlikumus bija iesniedzis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) un Lolita Čigāne (V). Sprūdža versiju atbildīgā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija neatbalstīja, savukārt Čigāne piekrita savu priekšlikumu mīkstināt. Komisijas atbalstītā redakcija paredzēja, ka deputāts, pret kuru uzsākta kriminālvajāšana par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, zaudē tiesības piedalīties pašvaldības, tās komisiju un komiteju, kā arī citu institūciju sēdēs, kurās viņu deleģējusi pašvaldība. Šai laikā deputāts saņemtu pusi mēnešalgas. Ja kriminālvajāšana izbeidz vai deputātu attaisno, viņš saņem visu pilnvaru ierobežošanas laikā neizmaksāto algu.

Virzīt likumprojektu uz 9.maija Saeimas sēdi komisija nolēma jau aprīļa beigās. Tomēr dažas dienas vēlāk ar Lemberga vadīto partiju „Latvijai un Ventspilij” sadarbības līgumu parakstījušās Zaļo un Zemnieku savienības deputāti rosināja noteikt par projektu līdzatbildīgās komisijas. Līdz ar „Saskaņas centru” un vairumu Nacionālās apvienības frakcijas šī iecere izdevās. Juridiskā komisija projektu jau paguva izskatīt un atbalstīt. Savukārt četri Saeimas Aizsardzības komisijas locekļi šonedēļ ir vizītē Afganistānā, tāpēc šī komisija likumu vēl neskatīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti