Deputāti neierobežos savas tiesības iesniegt jaunus priekšlikumus pēdējā brīdī

Saeimas frakcijas neatbalsta ar likumu ierobežot deputātu tiesības iesniegt priekšlikumus likumprojektiem pirms trešā lasījuma. Šādu viedokli pauda visas partijas pēc Valsts prezidenta kancelejas pārstāvju uzklausīšanas par iespējām uzlabot likumdošanas kvalitāti.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš aicināja Saeimu izvairīties no būtiskiem priekšlikumiem pēdējā brīdī, jo tieši šādus likumprojektus prezidentam nācies atgriezt Saeimā otrreizējai caurskatīšanai.

Vienotības frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa gan pieļauj, ka varētu uzlabot regulējumu saistībā ar likumprojekta atgriešanu otrajā lasījumā, savukārt laicīgu priekšlikumu iesniegšanu vajadzētu uzturēt kā labo praksi, nevis atrunāt likumā.

„Pēkšņas nobalsošanas gadījumā ir jāspēj reaģēt zālē, jo tur ir vajadzīgs rakstisks iesniegums. Parasti tas, kurš ziņo par likumprojektu, mazliet pavelk laiku, kamēr pārējie uzraksta iesniegumu. Ir jāskatās, vai tur tās iespējas ir izsmeltas. Bet, ja pēdējo gadu laikā tiek ignorēta tāda parlamentārā prakse un parlamenta prestižs, tad mēs nonākam pie tā, vai deputātiem ir jāraksta likums vai instrukcija.

Es tiešām negribētu, lai Saeimas kārtības rullis pārvērstos par instrukciju, kurā visus gadījumus tāpat neparedzēsi,” sacīja Āboltiņa.

Solvita Āboltiņa ("Vienotība") pieļauj, ka varētu uzlabot regulējumu saistībā ar likumprojekta atgriešanu otrajā lasījumā
00:00 / 00:46
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti