Dienas ziņas

Piedzimis sarkanvēdera lemurs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Deputāti mudina vakcinēt seniorus

Deputāti mudina pret Covid-19 vakcinēt seniorus; sola uzrunāt personīgi

Lai gan vakcinācijas temps aug un pašlaik sasniegti aptuveni 100 tūkstoši vakcinēto nedēļā, joprojām slikti vakcinācijas rādītāji ir gan vakcinēto senioru skaita ziņā, gan Latgalē, kur šie rādītāji ir gandrīz uz pusi zemāki nekā vidēji Latvijā. Uz šiem trūkumiem norādīja arī atbildīgā Saeimas komisija.

Vakcīnu pret Covid-19 pietiek, tomēr vakcinētāji ar problēmām saskaras vēl aizvienKristaps Feldmanis

No šobrīd Latvijai piegādātajām vairāk nekā 855 tūkstošiem vakcīnu devu izlietotas vairāk nekā 612 tūkstoši.  Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča noraidīja bažas par vakcīnu trūkumu. Arī nākamajā nedēļā paredzēts vairāk nekā 200 tūkstošu dažādu vakcīnu pievedums.

Vakcīnas pret Covid-19 izpotētas vairāk nekā 430 tūkstošiem iedzīvotāju, no kuriem nepilni 180 tūkstoši vakcinēti pilnībā jeb saņēmuši abas vakcīnu devas. Vismaz vienu vakcīnas devu līdz svētdienas, 23. maija, vakaram bija saņēmuši 27,9% pieaugušo vecumā no 16 gadiem. Proporcionāli iedzīvotāju skaitam visvairāk vakcinēto ir Kurzemē, bet ievērojami atpaliek Latgale, kur vakcīnu saņēmuši vien 5,5% iedzīvotāju.

Atskaitoties par padarīto Saeimas komisijai, Vakcinācijas projekta nodaļa norādīja, ka latgaliešu vakcinācijai papildu tiek organizēti mobilie vakcinācijas punkti, lai piekļūtu tiem iedzīvotājiem, kas nevar aizbraukt uz vakcinācijas centriem lielajās pilsētās. “Šādu aktivitāti mēs plānojam turpināt, kamēr mēs izbrauksim visu Latgali. Bet papildus mums šāda pati aktivitāte notiek arī Skrundas rajonā,” pastāstīja NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Savukārt Saeimas deputāti, uzklausot atskaiti, pauda bažas par to, vai drīzumā netrūks gribētāju vakcinēties.

“Šobrīd ir redzams, ka vakcinācijas process ir uzlabojies un sasniedzam šos mērķus – 100 000 vakcinēto nedēļā, bet protams, priekšā varētu būt daudz izaicinājumu,” sacīja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (“KPV LV”).

“Kādi ir rīki sabiedrības motivēšanai, lai panāktu, ka cilvēki vēlas vakcinēties? Mani tas sāk nedaudz uztraukt, jo man šķiet, ka mēs iestrēgsim pie 30–40% aptveres,” sacīja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (Jaunā konservatīvā partija).

“Mums ir radikāli kaut kas jāmaina ar senioru vakcinācijas tempiem,” sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība).

“Tās bažas, ko dzirdu par vecākā gada gājuma cilvēkiem, dzirdu, ka jums ir padomā risinājumi, bet varbūt vēl jādomā,” sacīja Saeimas deputāts Aigars Bikše (“Attīstībai/Par!”).

Vakcinācijas organizatori norādīja, ka pašlaik uzrunā ģimenes ārstus, lai viņi savukārt aktīvāk uzrunātu seniorus savās ģimenes ārstu praksēs. Kā arī tuvākajā laikā paši plāno uzrunāt seniorus individuāli.

“Mēs esam novirzījuši operatorus, kuri personīgi apzvanīs seniorus, nevis vairs SMS formātā, [..] nevis vienkārši atbildot, kad cilvēki zvana un uzdod interesējošus jautājumus.

Bet tieši personīgi uzrunāsim seniorus, mēģināsim saprast iemeslus, kāpēc viņi nav vēl vakcinējušies, un aicināsim viņus uz vakcināciju,” pastāstīja Juhņēviča.

Tikmēr lielajos vakcinācijas centros paliek spēkā iepriekš nolemtais, ka pirmā darba stunda atvēlēta senioriem bez pieraksta.

Savukārt vakcinācijas avīzes izdošanas plāns piedzīvojis izmaiņas. Sākotnēji avīzei bija jāiznāk maijā, tomēr Juhņeviča komisijas deputātus informēja, ka šobrīd galvenais informatīvā materiāla izdošanas plāns mainījies. Avīzi paredzēts izdot sadarbībā ar reģionālajiem medijiem. Tomēr precīzs laiks, kad informācija sasniegs iedzīvotājus pagaidām netiek minēts.

KONTEKSTS:

Pašlaik Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši aptuveni 28% pieaugušo iedzīvotāju, kas vecāki par 16 gadiem, un sāka vakcinēt arī 16 gadus sasniegušus jauniešus. 

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt