Deputāti ļauj veikt kratīšanu Potapkina dzīvesvietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeima ceturtdien nolēma atļaut veikt kratīšanu deputāta Sergeja Potapkina („Saskaņa”) dzīvesvietā.

86 deputātiem balsojot "par", Saeima piekrita  kratīšanas izdarīšanai Potapkina īpašumā. Zaļo gaismu kratīšanai deputāta dzīvesvietā trešdien deva Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Kā norādīts Valsts ieņēmuma dienesta (VID) iesniegumā par kratīšanu, kas adresēts ģenerālprokuroram, Finanšu policijas pārvaldes lietvedībā atrodas 2014.gadā 2.septembrī sāktais kriminālprocess par kādu uzņēmumu iespējamo izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmajiem maksājumiem. Šajā lietā valstij esot nodarīti zaudējumi lielā apmērā, kā arī, iespējams, slēpti un viltoti grāmatvedības dokumenti.

Uzņēmumi, saistībā ar kuru rīcību sākts kriminālprocess, iespējams, savās struktūrvienībās veic pretlikumīgas darbības ar kases sistēmām, dienas gaitā gūtos faktiskos ieņēmumus samazinot, izmantojot speciāli šim nolūkam radītu nelegālu programmatūru. Tādējādi esot samazināta oficiālā ienākumu bāze un slēpti ar nodokļiem apliekamie objekti. Savukārt šādā veidā izveidojušies skaidrās naudas līdzekļi izmantoti aplokšņu algām.

Ar izmeklējamā nozieguma izdarīšanu, iespējams, saistīta Gaļina Karmača, kas ir deputāta Potapkina laulātā. Esot pamats uzskatīt, ka viņu dzīvesvietā var atrasties dokumentācija  un aprēķini par „aplokšņu algām”, kā arī nelegālā programmatūra un tās izmantošanas pēdas.

Jau vēstīts, ka Ģenerālprokuratūra lūgusi Saeimu ļaut veikt kratīšanu Potapkinam piederošajā īpašumā. 

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, ēdināšanas sfērā strādājošā SIA "Lage Ltd.", kas reģistrēta 2012.gada 14.maijā, pērn strādājusi ar 468 436 eiro apgrozījumu un ar 96 048 eiro zaudējumiem.

Lielākie kompānijas īpašnieki ir Oļegs Arups, Natālija Pavlova un Irēna Līce, kur katram pieder 30% daļu. Pa 5% pieder Karmačai un Indijas pilsonim Varmam Dīpam Ramam. Valdes priekšsēdētāja ir Pavlova, bet pārējie līdzīpašnieki ir valdes locekļi.

Uzņēmuma 2012.gada ziņojumā teikts, ka kompānijai "Lage Ltd." pieder restorāns "Galleria D’arte", kas atrodas Rīgā, Mūkusalas 71.

Savukārt Pavlovai, Līcei un Arupam vienādās daļās pieder vairāku restorānu īpašniece SIA "Lage Ko". Uzņēmumam pieder vairāk nekā 20 restorāni, kas atrodas Rīgas tirdzniecības centros - "Lage Gastronomija" restorāni tirdzniecības centros "Spice", "Galleria Riga" un "Alfa", restorāns "Gan Bei" tirdzniecības centros "Galerija Centrs", "Galleria Riga", "Rīga Plaza", "Sky&More", "Alfa", "Domina", "Origo" un "Mols", kā arī kafejnīca "Lage Ko" tirdzniecības centros "Alfa" un "Origo", un bistro "Kļavas lapa" Rīgas Centrālajā stacijā.

Trešdien aģentūra LETA novēroja, ka veikta kratīšana "Lage Ko" piederošajā restorānā "Gan Bei", kas atrodas tirdzniecības centrā "Origo".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti