Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - valsts atbalsts Covid-19 krīzē

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - mācību atsākšana klātienē. (Ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums - pieņemts nākamā gada budžets

Deputāti kritizē kriminālatbildības rosināšanu par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Koalīciju pārstāvošā Saeimas deputāte Anda Čakša (“Jaunā Vienotība”) un opozīcijas deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) diskusijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” kritizēja deputāta Jura Rancāna (Jaunā konservatīvā partija) pausto par iespēju paredzēt kriminālatbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus.

“Ar represijām un draudiem ar cilvēkiem nedrīkst runāt. Tad vajadzēja pārliecināt viņus, ka tā ir liela, liela nelaime,” sacīja Klementjevs.

Viņaprāt, ar šādiem paziņojumiem var izraisīt vēl lielākus konfliktus. “Sargi kausies ar kasieriem, kasieris ar pircējiem, un iznāks vairāk konfliktu. Paskatieties, kā šodien cilvēki uzvedas gan veikalos, gan uz ceļiem.”

Arī Čakša nepiekrita Rancāna paustajam piedāvājumam. Vienlaikus viņa norādīja, ka ir svarīgi, lai pašvaldības policija aizrāda par maskas nelietošanu un pastāv iespēja piemērot naudas sodus, ja cilvēks nereaģē uz aizrādījumu.

“Viena no mūsu vērtībām ir brīvība. Un mēs nedrīkstam no tā aiziet projām. Bet otrs ir atbildība. Un atbildam mēs katrs pats, un katra amatpersona komunicējot ir atbildīga par to, ko viņa saka un kādas sekas tas var nest,” sacīja Čakša.

Abi deputāti arī pauda, ka attiecībā uz Covid-19 un ierobežojumiem ļoti būtiska ir konsekventa komunikācija.

KONTEKSTS:

Ieilgstot koronavīrusa izraisītai pandēmijai, vairojas arī ar slimība saistītā ar dezinformācija. Zināms, ka vienā gadījumā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19 vainīgais tika sodīts ar 260 stundām piespiedu darba un viltus ziņu lapa likvidēta. Bet kāda citā gadījumā sods izpalika

Veselības ministrijā uzskata, ka pret apzināti nepatiesas informācijas izplatītājiem ir jāvēršas nevis kā pret huligāniem, bet kā pret negodīgas uzņēmējdarbības veicējiem. Tad cīņa sekmētos labāk nekā līdz šim.

Tikmēr Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija) decembra sākumā pauda, ka Krimināllikumā varētu paredzēt atbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus, savukārt ierobežojumu ievērošanas kontrolei varētu piesaistīt Aizsardzības ministrijas resursus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti