Dienas ziņas

«Muceniekos» noslodze tuvu maksimālajai

Dienas ziņas

Jelgavas daudzbērnu ģimenēm nepatīkams pārsteigums

Vakcinācijas biroja vadītājam neprasīja pieredzi medicīnā

Deputāti kritizē, ka Vakcinācijas biroja vadītājam neprasīja pieredzi medicīnā

Izraugoties vakcinācijas biroja vadītāju, pieredze medicīnā nebija obligāta prasība kandidātiem. To otrdien Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"). Viņš norādīja, ka daudz svarīgāk bija piesaistīt cilvēku ar pieredzi starpnozaru projektu koordinēšanā. 

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē deputātiem bija daudz jautājumu par vakcinācijas biroja darbinieku sastāvu, jo tieši Pavļuta laikā iepriekš minētais birojs tika izveidots – sākotnēji kā Veselības ministrijas nodaļa, lai koordinētu Latvijas iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19.

Deputāti ministram pārmeta to, ka tajā neesot bijis veselības jomas profesionāļu.  

"Tajā brīdī, kad jūs veidojāt, lietojot visus tos vārdus – profesionāļi, veselības jomas profesionāļi, izveidojāt biroju, kurā īsti, jo īpaši vadībā, nav veselības jomas profesionāļu. Vai tas nebija zināmā mērā viens no iemesliem, kāpēc šis birojs neieguva skaidru saprotami pozitīvu sabiedrības attieksmi?" izteicās deputāts Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pavļuts pārmetumus noraidīja, jo birojā tomēr bija cilvēki ar pieredzi medicīnas projektu ieviešanā. Piemēram, vakcinācijas procesa koordinators Pēteris Rimšs, kurš vadījis Latvijas Zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas projektu. Pēc Pavļuta vārdiem, nemaz nebija paredzēts, ka vakcinācijas birojs viens pats vadīs vakcinācijas projektu. Biroja loma bija koordinēt visas iesaistītās puses.  

"Vakcinācijas projekta vadītāja amata kandidātam nebija izvirzīta obligāta prasība par pieredzi tieši medicīnas jomā. Galvenais uzsvars tika likts uz obligātu pieredzi nacionāla mēroga pārnozaru projektu izstrādē, ieviešanā un īstenošanā," sacīja Pavļuts.

Tāpat deputāti vēl aizvien šaubās, vai bija nepieciešams veidot atsevišķu struktūru, lai veiktu plaša mēroga iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19.     

"Vakcinācijas birojs pēc viņas atbildēm tika veidots, lai veiktu pārresoru koordināciju. Tad principā man ir viens jautājums – ar ko tad tādā gadījumā nodarbojās Pārresoru koordinācijas centrs. Un vai koordinācijas centram šajā gadījumā nav pietiekama kapacitāte?" vaicāja  deputāts Ralfs Nemiro ("Par cilvēcīgu Latviju").

Ņemot vērā projekta mērogu, proti, nepieciešamību vakcinēt pusotru miljonu Latvijas iedzīvotāju, bez papildu darbarokām nevarēja iztikt, pārliecināts Pavļuts.

"Uzticot šāda projekta vadību jebkurai citai institūcijai, būtu ilūzija pieņemt, ka mēs varētu iztikt bez papildu cilvēkresursiem šāda projekta vadībai. Vēlreiz, kolēģi, runa ir par pusotra, potenciāli, miljona Latvijas iedzīvotāju vakcinēšanu," sacīja ministrs.

Parlamentārā izmeklēšanas komisija tikai izveidota, lai noskaidrotu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai, pārvarot Covid-19 krīzi.

KONTEKSTS:

Veselības ministrija janvārī izveidoja Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kas sastāvēja no pieciem profesionāļiem ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā. Biroja vadīšanai tika izvēlēta bijusī Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Darbam Vakcinācijas birojā pieteikumus bija iesūtījuši vairāk nekā 400 cilvēku.

Vēlāk Vakcinācijas birojs tika reorganizēts sabiedrības un nozares nepieņemošās attieksmes dēļ un to pievienoja Nacionālajam veselības dienestam (NVD), nosakot valsts pārvaldes līmeņa algas. Kopš biroja darbības sākuma tā sastāvs ir mainījies un vairāki sākotnējie darbinieki amatu tajā ir pametuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti