Deputāti atgriežas pie iepriekš noraidītās idejas publiskot visu valsts pārvaldes darbinieku algas

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 12.oktobrī, pauda konceptuālu atbalstu ierosinājumam publiskot visu valsts pārvaldē strādājošo – gan amatpersonu, gan arī darbinieku – darba samaksu. Pirms gada gan deputāti šādu ieceri noraidīja, tomēr nu tā atkal ir atgriezusies uz parlamentāriešu darba galdiem.

Saeimā informēja, ka Valsts pārvaldes komisija sāka vērtēt grozījumu Valsts pārvaldes iekārtas likumā otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus. Deputātu viedokļi gan dalījās diskusijā par šo publiskošanas veidu, tāpēc, ideju konceptuāli atbalstot, nolemts turpināt strādāt darba grupā.

Iesniegtos priekšlikumus vēl pilnveidos un izstrādās precīzus formulējumus, jo jautājums par atalgojuma publiskošanu skar, piemēram, personas tiesību uz privāto dzīvi ierobežojumu. Tāpat vērtēs, vai publiski norādīt ne tikai izmaksāto, bet arī aprēķināto atalgojumu un citas pienākošās naudas summas, kā arī to, cik ilgā laika periodā šai informācijai būtu jāatrodas iestādes mājaslapā.

Ideja par, piemēram, pedagogu atalgojuma publiskošanu ir apspriesta arī agrāk – 2014.gada nogalē. Arī pērn Saeimā diskutēts par līdzīgu ieceri – skatot galīgajā lasījumā grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, Saeima 2015.gada oktobrī noraidīja visu valsts pārvaldes darbinieku algu publiskošanu.

Nu Saeimas deputāts Ints Dālderis (“Vienotība”), kurš šādus ieceri piedāvāja jau pērn, atkal iesniedz likumprojektu par visu valsts un pašvaldību darbinieku algu publicēšanu internetā.

Savulaik valsts amatpersonu atalgojuma publiskošana tika aizsākta pēc tā dēvētā Neo skandāla, kad Ilmārs Poikāns publiskoja ziņas, ko bija ieguvis, izmantojot nepilnības Valsts ieņēmumu dienesta informācijas sistēmās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti