Deputāti atbalsta ieceri likt domniekiem lāpīt latviešu valodas zināšanu robus par savu naudu

Pašvaldības deputātam, kuru Valsts valodas centrs būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā trešdien, 20.aprīlī, pirmajam lasījumam Saeimā atbalstītie grozījumi.

Grozījumos Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā paredzēts, ka deputātam ar nepietiekamām valsts valodas zināšanām valodas prasme Ministru kabineta noteiktajā līmenī būs jāapgūst sešu mēnešu laikā. 

Iecerētās izmaiņas atbalstīja Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš. Viņš gan norādīja - tas skars nelielu daļu ievēlēto deputātu.   

Patlaban noteikts, ka deputāta valsts valodas zināšanas var pārbaudīt Valsts valodas centrs, un tam ir pienākums informēt attiecīgās domes priekšsēdētāju par konkrētā deputāta valsts valodas zināšanu nepietiekamo līmeni un aicināt attiecīgo deputātu apgūt valsts valodu. Savukārt pašvaldības vadītājam ir jānodrošina finansējums deputāta valsts valodas apmācībām, lai attiecīgais deputāts sešu mēnešu laikā varētu apgūt amata pildīšanai nepieciešamās latviešu valodas zināšanas. 

Jau vēstīts, ka Nacionālā apvienība rosināja mainīt kārtību, ka pašvaldību deputātu latviešu valodas apmācībai tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda. Šāda iecere izskanēja pēc martā Latgales apgabaltiesa pasludinātā sprieduma, ar kuru tā anulēja Balvu pašvaldības deputāta Ivana Baranova mandātu  slikto latviešu valodas zināšanu dēļ

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti