Deputāti atbalsta atļauju jauniešiem no 16 gadiem medībās izmantot ieročus

Saeimas deputāti ceturtdien, 31. janvārī, atbalstīja priekšlikumu atļaut 16 gadus sasniegušiem pusaudžiem medībās izmantot ieročus.

Šo priekšlikumu atbalstīja 51 deputāts, pret balsoja 37, bet četri atturējās.

Priekšlikumu deputāti kaismīgi apsprieda vairāk nekā divas stundās, debatēs izskanēja gan argumenti, ka dalība medībās palīdzēs jauniešiem kļūt vīrišķīgākiem, veicinās patriotiskāku audzināšanu un tradīciju kopšanu, gan arī brīdinājumi, ka pusaudžiem nogalināšana var kļūt par azarta lietu un tas var novest pie traģēdijām.

Pašlaik likums paredz tiesības medībās izmantot ieročus no 18 gadu vecuma. Likums Saeimai vēl jāizskata trešajā galīgajā lasījuma. 

Sākotnēji iesniegtais priekšlikums paredzēja, ka fiziskai personai, kas sasniegusi 14 gadu vecumu, ar vecāku vai likumisko pārstāvju atļauju ieroča īpašnieka vadībā ir tiesības medībās izmantot medībām paredzētu šaujamieroci.

Šis priekšlikums Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā iepriekš izraisīja asas diskusijas, jo daļa uzskatīja, ka 14 gadi ir pārāk zems vecums.

Tādēļ deputāti likumprojektam uz otro lasījumu atbalstīja priekšlikumu par 16 gadu vecuma sliekšņa noteikšanu dalībai medībās.

Saeimas deputāts Valērijs Agešins ("Saskaņa") pauda aizdomas par komisijas deputātu garīgo veselību, ļaujot bērniem 16 gadu vecumā izmantot ieročus. Savukārt Nacionālās apvienības deputāte Inguna Rībena uzsvēra, ka uz nepilngadīgajiem attiecas arī Bērnu tiesību likums un "dažu ieroču vīru" iegribās balstītais vēlmju izpildījums tapis bez jebkādiem statistikas datiem.

Kopumā uz otro lasījumu likumprojektam iesniegti 95 priekšlikumi. Likumprojektu otrajā lasījumā atbalstīja 72 deputāti, pret bija deviņi, bet divi balsojumā atturējās. Priekšlikumi trešajam lasījumam jāiesniedz līdz 14. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti