Deputāti aicina Valsts kontroli padziļināti pārbaudīt «Rīgas satiksmi»

Necaurskatāma braukšanas maksas noteikšana un  nelietderīgi tarifā iekļautie tēriņi ir tas, uz ko vēl nesen pēc operatīvās pārbaudes "Rīgas satiksmē" norādīja Valsts kontrole (VK). Trešdien ar operatīvās pārbaudes ziņojumu iepazinās Saeimas komisijas deputāti. Pēc sēdes viņi aicināja Valsts kontroli  nākamgad veikt padziļinātu uzņēmuma pārbaudi.   

Ja tik lieli pārkāpumi "Rīgas satiksmē" atklāti tikai operatīvajā pārbaudē, tad pilnajā pārbaudē pārkāpumu skaits, iespējams, būs vēl lielāks. Šādu viedokli trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē pauda Valsts kontroles pārstāvji. Lai arī uzņēmuma īpašnieki - Rīgas pašvaldība sola ņemt vērā Valsts kontroles ieteikumus, dome padziļinātu pārbaudi uzņēmumā pagaidām neplāno.

„Vai akciju turētājs Rīgas domē nav iniciējis īpašas procedūras saistībā ar revīzijā secināto? Man šādas informācijas šobrīd nav,” pauda domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja Elīna Siliņa savukārt atgādināja, ka VK uzsvēra – „operatīvās revīzijas daļā pārbaudīja tikai niecīgu daļu no izdevumiem un tur konstatēja virkni lietu, kas neatbilst gādīga saimnieka pozīcijām, kas neatbilst gādīga saimnieka izmaksām un kas ir pārspīlēti lielas”.

„Ir pamats domāt, ja mēs VK lūgtu vērtēt visu izdevumu kopu, tad varētu atklāties ļoti daudz pozīciju, kur izmaksas ir sadārdzinātas un nav attiecinātas uz pasažieru pārvadājumu pašizmaksu,” sacīja siliņa.

Valsts kontrole "Rīgas satiksmei" pārmet necaurspīdīgu degvielas iepirkuma shēmu, prāva finansējuma novirzīšanu uzņēmuma arodbiedrībai un basketbola klubam TTT. Tomēr galvenie pārmetumi tika veltīti braukšanas tarifa noteikšanas kārtībai un tajos atspoguļotajām izmaksām. Pēc VK secinātā, pasažieri, pērkot biļeti, maksājuši arī par uzņēmuma vadītājam Leonam Bemhenam piešķirto lepno darba auto.

Trešdien sēdē vairāki deputāti arī aicināja veikt likumu izmaiņas, lai sabiedriskā transporta tarifu noteikšanu uzticētu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai. Bemhens šo priekšlikumu vērtēja piesardzīgi.

„Braukšanas maksas noteikšanas metodika ir noteikta ar Ministru kabineta noteikumiem tāda, kāda tā ir. Ja tur notiks izmaiņas, tad visiem pārvadātājiem būs izmaiņas,” sacīja Bemhens.

Saeimā norāda, ka likums, kas regulē braukšanas maksas noteikšanu, šobrīd ir atvērts grozījumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti