Deputāta mandātu nolikušā Junkura amatpersonas deklarācijā neparādās darbs Honkongā

Saeimas deputāta mandātu nolikušā Jāņa Junkura valsts amatpersonas deklarācijā neparādās darbs Honkongas uzņēmumā, liecina Junkura Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā amatpersonas deklarācija, kas iesniegta pēc amata pienākumu pildīšanas izbeigšanas par pirmo gadu - no 2014. gada 3.novembra līdz 2015. gada 2.novembrim.

Junkura deklarācijā kā vienīgais algotais darbs parādās valdes locekļa amats SIA "Lambo Logistics Latvia" – tas ir viena eiro SIA, kas izveidots 2014.gada beigās un pieder pašam Junkuram. Uzņēmums nodarbojas ar konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās.
 
Saskaņā ar "Lursoft" datiem uzņēmuma juridiskā adrese reģistrēta eksdeputāta tēvam piederošajā dzīvoklī Kuldīgā.

Junkurs deklarējis arī valdes locekļa amatu biedrībā "Brīvie demokrāti", ko izveidoja 11. Saeimas deputāti - tā sauktais Olšteina sešinieks. Taču jau pērn 20.janvārī biedru sapulce nolēma uzsākt izbeigt biedrības "Brīvie demokrāti" darbību. Par biedrības likvidatoru iecelts valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Viktors Valainis ("Vienotība").

Junkurs nav deklarējis arī nekādus aizdevumus, aizņēmumus vai uzkrājumus.

Jau ziņots, ka Junkurs, pateicoties apjomīgai individuālajai reklāmas kampaņai Kurzemes vēlēšanu apgabalā, apsteidza partijas "Vienotība" līderi Solvitu Āboltiņu un, atšķirībā no viņas, Saeimā iekļuva.

Uzreiz pēc ievēlēšanas viņš neatbildēja uz zvaniem un īsziņām, neapmeklēja parlamenta sēdes.

Klusumu pārtrauca tikai ar rakstisku paziņojumu medijiem. Deputāta mandātu nolika, jo esot saņēmis darba piedāvājumu no kāda Honkongas uzņēmuma, kas nodarbojas ar importa preču atmuitošanu.

Notiekošais lika secināt, ka Junkurs aizgājis, lai atbrīvotu Saeimā vietu Solvitai Āboltiņai. Viņa ieguva arī frakcijas vadītājas amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti