Sadaļas Sadaļas

Depozīta sistēmas konkursa zaudētājs tiesā apstrīd atlases procedūru; tas kavēšot sistēmas ieviešanu

SIA “Nulles depozīts” vērsies tiesā ar lūgumu atcelt Valsts vides dienesta (VVD) lēmumu par depozīta sistēmas ieviešanu uzticēt konkurentam SIA “Depozīta iepakojuma operators”, informēja VVD, noraidot pārmetumus.

ĪSUMĀ:

  • Par depozīta sistēmas ieviešanu bija divi konkurenti: "Depozīta iepakojuma operators" un "Nulles depozīts".
  • Uzvarēja "Depozīta iepakojuma operators", bet "Nulles depozīts" tagad apstrīd atlases procedūru. 
  • "Nulles depozīts" prasa tiesai atcelt VVD lēmumu sistēmas ieviešanu uzticēt konkurentam.
  • VVD pārmetumus noraida.
  • Tiesas lēmums par pagaidu noregulējumu gaidāms 5. martā.
  • Līdz tam konkursa uzvarētājs neuzņemsies jaunas saistības, kas radītu finanšu ietekmi.
  • Bažījas par risku ieviest depozīta sistēmu atbilstoši grafikam.

SIA “Nulles depozīts” vērsies tiesā ar iesniegums atcelt VVD pieņemto lēmumu depozīta sistēmas ieviešanu uzticēt “Depozīta iepakojuma operatoram”, kā arī atzīt līgumu, kas noslēgts starp VVD un “Depozīta iepakojuma operatoru”, par spēkā neesošu. Uzņēmums apstrīdējis depozīta sistēmas operatora atlases procedūru kopumā.

VVD noraida pārmetumus

VVD pauda pārliecību, ka SIA “Nulles depozīts” iesniegumā tiesā minētie argumenti, apstrīdot depozīta sistēmas operatora atlases procedūru kopumā, ir nepamatoti. VVD ieskatā par nepamatotu uzskatāmas spekulācijas par standarta iepirkuma procedūru piemērošanu sistēmas operatora izvēlei, jo likumdevējs noteicis konkrētu specifisku procedūru operatora izvēlei.

VVD norādīja, ka depozīta sistēmas ieviešanas mērķis nav nodot tiesības vienam operatoram sniegt iepakojuma apsaimniekošanas publisko pakalpojumu un gūt no tā peļņu. Iepakojuma likumā ir noteikts, ka depozīta sistēmas operatoram visa peļņa, ko tas gūst, īstenojot depozīta sistēmu Latvijā, reinvestējama depozīta sistēmas attīstības un darbības efektivitātes nodrošināšanā.

“Depozīta sistēmas operatora izvēle notikusi atklātā un caurskatāmā procedūrā atbilstoši likumdošanai un labas pārvaldības principiem. Abi pretendenti, piedaloties depozīta sistēmas operatora atlases procedūrā, ir akceptējuši to. Mūsu ieskatā SIA “Nulles depozīts” nesaredz iespēju panākt sev pozitīvu rezultātu, apstrīdot tikai vērtēšanas rezultātus, jo iesniegumu izvērtēšana ir notikusi atbilstoši un korekti, tāpēc iesniegumā tiesai nepamatoti mēģināts apšaubīt visu depozīta operatora atlases procesu,” norādīja VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Piebremzē saistību uzņemšanos

VVD paziņojums medijiem liecina, ka

tiesa rekomendējusi atturēties no darbībām, kas saistītas ar līguma izpildi, līdz netiks pabeigts izskatīt pagaidu aizsardzības lūgumu, tas ir, līdz šī gada 5. martam.

Ņemot vērā tiesas aicinājumu un respektējot to, VVD sanāksmē aicināja “Depozīta iepakojuma operatoru” šobrīd neuzņemties jaunas saistības, kas radītu finanšu ietekmi ilgtermiņā, tomēr turpināt darbu pie sistēmas ieviešanas organizatoriskajiem procesiem, tai skaitā taromātu iepirkuma.

“Depozīta iepakojuma operators” esot solījis respektēt tiesas rekomendāciju, vienlaikus norādot, ka

tas nozīmē vismaz vienu mēnesi pazaudēta laika, kas būtiski kavēs depozīta ieviešanu,

jo šajā laikā pēc iepriekš sastādītā laika grafika būtu bijis jāslēdz nozīmīgi sadarbības līgumi ar trešajām pusēm.

Ja pēc 5. marta netiks atļauts turpināt šīs sistēmas ieviešanu atbilstoši iepriekš plānotajam un ar VVD saskaņotajam grafikam, tas nozīmēs paaugstinātu risku ieviest depozīta sistēmu, norādīja VVD. Dienests pašlaik gatavo paskaidrojumu tiesai, kas tiks iesniegts līdz 19. februārim.

KONTEKSTS:

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus. Depozīta sistēma Latvijā sāks darboties 2022. gada februārī. Zināms, ka iepakojuma depozīta sistēmā iekļautās preces veikalu plauktos kļūs par desmit centiem dārgākas, jo tieši tik varēs atgūt, nododot iztukšoto pudeli vai skārdeni.

Dzērienu iepakojumu depozītsistēmas operatora konkursā sacentās divi pretendenti:  SIA "Depozīta iepakojuma operators", kas pieder lielākajiem dzērienu ražotājiem, un kompānija "Nulles depozīts", kur īpašniekos savukārt ir atkritumu biznesa pārstāvji. 

Valsts vides dienests konkursā lēma dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu septiņu gadu periodā uzticēt SIA “Depozīta iepakojuma operators”.  Uzņēmumam depozīta sistēma jāiedarbina pēc vairāk nekā gada – 2022. gada februārī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt