Demogrāfs: Latvija ietaupa uz jaunajām ģimenēm

Latvija šobrīd ietaupa uz savām jaunajām ģimenēm, un dzimstība pašreizējā valsts politikā paliks nepietiekama, diskusijas laikā raidījumā „Krustpunktā” atzina demogrāfs Ilmārs Mežs.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd Latvijai vissvarīgāk ir domāt par to, kā palīdzēt ģimenēm būt drošām, ka tās pasaulē var laist otro un trešo bērnu. Pirmo bērnu pat visdrūmākajos laikos ģimenes laiž pasaulē, norādīja Mežs.

Viņš kā piemēru minēja Igauniju, kur valsts ģimenei maksā 54 latus par katru bērnu ik mēnesi, sākot ar trešo bērnu. Tādā veidā iedzīvotāji ir motivēti kuplināt savu ģimeni.

Patlaban Latvijai nav citu iespēju, kā atbalstīt jaunās ģimenes, ja tā vēlas, lai valstī jaunā paaudze būtu pietiekami lielā apjomā. Viens no soļiem būtu brīvpusdienu ieviešana skolās. Šobrīd Latvijā atbalsts ģimenēm ir viens no mazākajiem Eiropas Savienībā.

Jau daudzkārt vēstīts, ka Latvijas demogrāfiskā situācija ir negatīva. Mirstības pārsvara pār dzimstību un emigrācijas dēļ cilvēku skaits valstī kļūst arvien mazāks. Demogrāfijas jautājumi pēdējos gados kā vieni no būtiskākajiem ir nosaukti arī valdības darbā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti