4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

4.studija veic izmeklēšanu: vai tiesu izpildītājs piedzen parādu no īstā cilvēka?

Delveris vai Delvers – kurš maksās sodu par ālēšanos parkā pirms 12 gadiem?

Balvu novada iedzīvotājs Jānis Delveris no tiesu izpildītāja Rīgā saņēmis paziņojumu par to, ka nav samaksājis administratīvo sodu. Valsts policija 2008. gada 7. septembrī it kā esot pieķērusi Jāni, alkohola reibumā ālējoties Vērmanes dārzā Rīgā. Taču Jānis Delveris apgalvo, ka konkrētajā datumā viņš Rīgā nemaz neesot bijis, jo studēja Rēzeknes Augstskolā, tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, vēstīja LTV raidījums "4. studija".

"Jānis Delveris sabiedriskā vietā, būdams alkohola reibuma stāvoklī, kliedza uz garāmgājējiem, lamājās rupjiem, necenzētiem vārdiem, iemeta strūklakā veikala iepirkuma ratiņus, nereaģēja uz apkārtējo aizrādījumiem, tādējādi ar savām rīcībām traucēja apkārtējo mieru un kārtību," rakstīts policijas lēmumā.

Pirms 12 gadiem izrakstītajā lēmumā norādīts Balvu novadā dzīvojošā Jāņa Delvera personas kods, kā arī minēts, ka administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanā pats vaininieks nav piedalījies. Policija toreiz, 2008. gadā, uzskatījusi, ka pārkāpēja vaina ir pierādīta ar objektīviem un pilnīgi izpētītiem lietas materiāliem. Vainīgais tika sodīts ar 50 latu lielu administratīvo sodu. Tāpat viņam bija jāsamaksā 11 lati par alkohola koncentrācijas noteikšanu ar mēraparāta palīdzību. Tātad kopumā – 61 lats. 

Balvu novadā dzīvojošais Jānis zvērināta tiesu izpildītāja paziņojumus savā deklarētajā adresē Balvu novadā sācis saņemt vien šogad, 12 gadus pēc it kā pārkāpuma izdarīšanas.

Saņemot vēstuli no tiesu izpildītāja, brīnījusies visa ģimene. "Es zvanīju uz "4. studiju", jo nepatiesi manu dēlu apvainoja. Teica, ka viņš pa Rīgu tur esot ālējies, bet viņš vispār nav Rīgā dzīvojis un ālējies, jo mums gēnos nav tā, jāsmejas, jāsaka, sliktu asiņu, lai kaut ko tādu darītu," sacīja Jāņa tēvs Pēteris Delveris.

Huligānismā apvainotais Jānis, kurš patlaban strādā skolā, jūtas pazemots. "Saņēmu vēstuli no zvērināta tiesu izpildītāja. Pat grūti atcerēties, kā viņu sauca, un pat nezinu, kāpēc to saņēmu. Kad izlasīju, sapratu, ka viņš ir kaut ko salietojies vai redzējis sapni. Tas viss neatbilda nemaz patiesībai." 

Jānim atnākušas arī fotogrāfijas, kas apliecina, ka it kā viņam paredzētās vēstules no policijas un tiesu izpildītāja sūtītas uz namu Jāņa Asara ielā, Rīgā. "Nekad tur neesmu dzīvojis un nekad tur neesmu bijis," uzsvēra Jānis.

Lietvedības policijā glabājas piecus gadus, raidījumam norādīja Valsts policija.

"Ņemot vērā, ka pagājuši gandrīz 12 gadi, šobrīd vairs nav iespējams pārbaudīt administratīvo materiālu un komentēt lietas apstākļus.

Tāpat nav iespējams noskaidrot, kādā veidā konkrētajā gadījumā tika iegūti personas dati. Praksē policija pārbauda personas identitāti, izmantojot datu bāzes," skaidroja Valsts policija.

Lietas noilguma dēļ Jānim jāmaksā tiesu izpildītājam nevis 87 eiro, bet gan nepilni 37 eiro, kas ir parāda un sprieduma izpildes summa, uz kuru noilgums neattiecas. Visus šos gadus Balvu novadā dzīvojošais Jānis nav saņēmis nevienu paziņojumu ne no policijas, ne tiesu izpildītāja. Viņam deklarētā dzīves vieta vienmēr bijusi viena un tā pati.

"Tiesu izpildītājs iet datu bāzē, bet 2008. gadā bija nedaudz citādāka prakse. Tagad mums datu bāze pieslēgta un tagad mēs to visu automātiski redzam. 2008. gadā, lai apskatītos šo, tad būtu radušies papildu izdevumi šim cilvēkam. Tā adrese, kas bija protokolā, uz to adresi arī sūtīja," skaidroja tiesu izpildītājs Andrejs Glumovs.

Tiesu izpildītāja veiktā pārbaude izmaksājusi 15 eiro un 65 centus. Pārējā summa tiek piedzīta par alkohola koncentrācijas analīzi.

Raidījums "4. studija", apmeklējot adresi Jāņa Asara ielā, Rīgā, kas figurē Valsts policijas protokolā un uz kuru pienāca vēstules no policijas, kā arī no tiesu izpildītāja, aptaujāja kaimiņus un noskaidroja, ka mājā 2008. gadā tiešām dzīvoja Jānis Delvers. Šim cilvēkam ar Delveru ģimeni Balvu novadā nav nekāda sakara, jo Rīgas Jāņa uzvārds ir Delvers, nevis Delveris. Policijas protokolā, visticamāk, ir pieļauta kļūda uzvārdā, kurai sekojis arī nepareizs personas kods.

"4. studijas" uzrunātie juristi Jāņa Delvera ģimeni Balvu novadā aicina vērsties Rīgas apgabaltiesā, lai pierādītu savu taisnību un netiktu ietekmēta ģimenes reputācija, kā arī nebūtu jāmaksā sods par pārkāpumu, kuru Jānis nav veicis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti