«Delna» Satversmes tiesā apstrīd emisijas kvotu naudas piešķiršanu Ventspilij un Jelgavai (papildināts)

Sabiedrības par atklātību «Delna» iesniegusi pieteikumu Satversmes tiesai, apstrīdot valdības plānus par emisijas kvotu tirdzniecības gaitā iegūto 25 miljonu eiro iztērēt tikai diviem projektiem – Ventspils koncertzālei un Jelgavas domei. 

 “Delnas” direktors Jānis Volberts ceturtdien, 21.aprīlī, parakstījis pieteikumu Satversmes tiesai saistībā ar izstrādātajiem noteikumiem emisijas kvotu naudas izlietošanai.

Latvijas Radio jau vēstīja, ka naudas izlietojuma noteikumi uzrakstīti tā, ka uz atbalstu, visticamāk, var pretendēt tikai Ventspils dome jaunās koncertzāles celtniecībai. Savukārt desmit miljoni eiro ar koalīcijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu esot apsolīti Jelgavas domei.

«Delna» tādu valdības, pašvaldību lietu ministrijas un Ventspils vienošanos dēvē par necaurspīdīgu un prettiesisku. Turklāt emisijas kvotu naudas piešķiršana jaunu objektu būvniecībai klimata pārmaiņas tikai veicina.

Biedrības ieskatā naudas tēriņi būtu efektīvāki uzņēmējdarbības atbalstam vai, piemēram, veselības iestāžu rekonstrukcijai, tādējādi emisijas samazinot.

«Delnas» direktors Jānis Volberts pastāstīja, ka ceturtdien ir iesniegts pieteikums Satversmes tiesai par valsts budžeta līdzekļu nelietderīgu tērēšanu saistībā ar kvotu tirdzniecības ienākumu izlietojumu.

Viņš pauda, ka naudu plāno piešķirt diviem projektiem  15 miljonus eiro Ventspils koncertzālei un atlikušo naudu, visticamāk, “tikpat lielam un neefektīvam un mērķi nesasniedzošam” projektam.

Tāpēc “Delna” nolēma iejaukties, jo līdz šīm centieni mainīt naudas sadales plānus bija neveiksmīgi.

Sabiedrība uzskatīta par muļķiem, visu sarunā koalīcija un partijas,  tāpēc “mums paliek Satversmes tiesa un paralēli vēstule [Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijsi] OECD un Eiropas komisijai”,  sacīja Volberts.

Dokumenti

Ventspils domes viedoklis: “Delna” vēršas pret reģionālās izglītības centru

Lejuplādēt

1.51 MB

Ventspils dome savukārt informēja, ka nestrādā pie koncertzāles projekta, bet vēlas palīdzēt valstij risināt Ventspils Muzikālas vidusskolas telpu katastrofālo stāvokli. 

Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plānoja izsludināt konkursu, kurā zema enerģijas patēriņa ēku būvniecībai un atjaunošanai tiks sadalīti aptuveni 25 miljoni eiro. Tādu naudu Latvijas valsts ieguvusi, izsolot tā sauktās emisijas kvotas.  

Sadalot emisijas kvotu naudas, valsts mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas, būvējot zema enerģijas patēriņa namus.  Uz naudu pēc noteikumiem  varēs pretendēt pašvaldības un valsts iestādes sabiedrisku ēku, piemēram, kultūras namu vai skolu, celtniecībai vai pārbūvei. Taču konkursa noteikumi rāda, ka lielākā daļa jeb līdz 15 miljoniem eiro jau iezīmēta vienam lielam projektam. Par pārējo summu varētu atjaunot trīs vai četras jau esošas būves.

 Ventspils savu Mūzikas vidusskolas ēku ar koncertzāles funkciju Lielā laukuma dienvidu pusē apņēmusies uzbūvēt līdz Latvijas simtgadei 2018.gadā. Būvniecības darbu izmaksas tiek lēstas ap 25 miljoniem eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt