Rīta intervija

LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors: "Kalkūnu" reorganizāciju veiks trīs gados

Rīta intervija

Personālatlases eksperte: Valsts pārvaldei šobrīd nav labākais darba devēja tēls

"Delna": Politiķi attiecībā pret KNAB ir pārpratuši neitralitātes principu

«Delna»: Politiķi attiecībā pret KNAB ir pārpratuši neitralitātes principu

Attiecībā pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un konkursu uz tā priekšnieka amatu politiķi ir pārpratuši neitralitātes principu, intervijā Latvijas Radio piektdien, 5.augustā, programmā „Labrīt” atzina sabiedrības par atklātību „Delna” vadītājs Jānis Volberts. Nevar gan arī izslēgt, ka pašreizējam vadītājam Jaroslavam Streļčenokam ir vienkārši „stipra aizmugure”, kas virza viņu uz sava posteņa otru pilnvaru termiņu, pieļāva „Delnas” vadītājs.

Tomēr to, ka politiķi ir pārpratuši neitralitātes principu, viņš secinājis pēc tam, kad uz 9.jūlijā Saeimai nosūtītu vēstuli, kurā „Delna” norādījusi, ka KNAB priekšnieka amata konkursa noteikumu izstrādes veids ir bijis nepareizs un interešu konfliktu radošs, saņēmusi vien formālu atbildi.

„Es domāju, ka ir pārprasts politiskās neitralitātes princips, (..) tas robežojas ar bezdarbību,” Volberts atbildēja, vaicāts, kā izskaidro politiķu formālismu.

„Skaidrs, ka izmeklētāju darbā nav jāiejaucas, (..) taču mēs norādījām, ka iestādes pārvaldībā ir lielas problēmas, mēs norādījām, ka tiek atlaisti pieredzējuši izmeklētāji, mēs norādījām, ka kārtība jaunajā direktoru atlasē ir slikta un nedos vēlamo progresu, kas tam [KNAB] ir nepieciešams,” turpināja Volberts.

Nevar būt situācija, ka „viena iestāde dara, ko tā vēlas, un neviens neuzņemas nekādu atbildību,” viņš piebilda, norādīdams, ka vēlme neiejaukties iestādes darbā nenozīmē to nepārraudzīt.

Viņš gan arī intervijā pieļāva, ka Streļčenoks uz tik augstu amatu valsts pārvaldē kā KNAB priekšnieks, par spīti daudzu neapmierinātībai un kritikai par viņa darbu, uzdrošinās kandidēt, jo zina, ka viņam ir „stipra aizmugure”.

Volberts atkārtoti akcentēja, ka konkursa nolikums bija jāizstrādā Valsts kancelejai, nevis KNAB, kura vadība tagad pati nonākusi interešu konfliktā pret konkursu. Tāpat viņš atgādināja jau agrāk "Delnas" pausto, ka KNAB priekšnieka amata konkursa noteikumi ir pielāgoti pašreizējai vadībai.

Viņš pastāstīja, ka sanāksmēs, kurās veidoti un apstiprināti kritēriji KNAB priekšnieka amata konkursā, „var just, ka tiek virzīti noteikumi, kādi būtu piemēroti gan esošajiem vadītājiem, gan tādam, kas būtu līdzīgi pēc savām kompetencēm – cilvēkam, kurš nav izteikti spēcīgs korupcijas jautājumu atrisināšanā”.

Volberts atzina, lai gan pēdējos gados KNAB ir iegrimis iekšējos ķīviņos, tomēr „diemžēl” kā reāla esot vērtējama iespēja, ka Streļčenoks turpinās vadīt KNAB

Jau ziņots, ka pašreizējā KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzas šī gada novembrī un viņš jau iepriekš izteicies, ka labprāt kandidētu arī uz otru termiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti