Rīta intervija

Intervija ar NVA direktori Inesi Kalvāni

Rīta intervija

Intervija ar Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētāju Jevgeniju Kalēju

Intervija ar "Delna" vadītāju Jāni Volbertu

«Delna»: Negodprātīgo VID darbinieku rotācija uz amatiem ārpus dienesta nav risinājums

Iecerētā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) negodprātīgo darbinieku rotācija nav risinājums. Turklāt tas būs slikts signāls negodprātīgiem darbiniekiem valsts pārvaldē. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda biedrības "Sabiedrība par atklātību "Delna"" vadītājs Jānis Volberts.

Viņaprāt, lēmums negodprātīgos VID darbiniekus rotēt uz amatiem ārpus dienesta neko nerisinās. "Nekas nemainās (..). Ja negodprātīgo pārliec no tomātu uz gurķu lauku, apetīte nemazināsies," teica "Delnas" vadītājs.

Turklāt, ar šādu soli tiks raidīts slikts signāls negodprātīgajiem valsts pārvaldes darbiniekiem - par pārkāpumiem var nesaņemt sodu un turpināt strādāt valsts pārvaldē, skaidroja Volberts.

Šāds solis skaidrojams ar vadības nespēju atrast labākus risinājumus, kā atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem. "Varbūt kaut kādi normatīvie akti to šobrīd neļauj darīt," pieļāva Volberts.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) trešdien, 6.aprīlī, vienojies ar atbildīgajām amatpersonām par negodprātīgo VID darbinieku rotāciju uz amatiem ārpus dienesta, kā arī ārpus Finanšu ministrijas (FM) struktūrām.

Tie VID darbinieki, kas šai rotācijai nepiekritīs, zaudēs darbu valsts pārvaldē. Rotācija attieksies uz darbiniekiem, par kuru godaprātu radušās šaubas, bet par kuriem nav savākts pietiekams pierādījumu apjoms apsūdzību izvirzīšanai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti