«Delna» kritizē advokātu padomes atteikumu neierosināt disciplinārlietu pret Dzanuškānu

Biedrība „Sabiedrība par atklātību - Delna”, kas lūgusi Zvērinātu advokātu padomei vērtēt advokāta Jāņa Dzanuškāna un viņa biroja veikto pētījumu par Rīgas pašvaldības teritorijas pārvaldību, pauž nožēlu par Advokātu padomes lēmumu neierosināt disciplinārlietu.

Padomes lēmums rādot, ka tā nereaģē uz profesionāļu un mediju signāliem par to, ka šādi gadījumi nav pieļaujami. Pētījuma priekšlikumi arī neesot pašvaldībai izdevīgi.

„Es biju domājis, ka Advokātu padome spēj būt objektīva un lietas izskatīt pēc būtības, ieklausīties sabiedrībā un arī profesionāļos, kuri signalizēja, ka šāds gadījums nav pieļaujams. Viss tas dokuments, kas ir vairāk nekā 100 lapas, tas ir „copy – paste” variants. Kā jau daudzi eksperti ir norādījuši, šis dokuments satur ļoti bīstamus ieteikumus Rīgas domei.

Ja šos ieteikumus īsteno, tad nonāk zināmās pretrunās, un Rīgas dome faktiski tiek aicināta uz prettiesiskām darbībām.

Tas arī parāda, ka viņi nenostāsies pret saviem aroda brāļiem un ka viņi turpinās strādāt tā, kā viņi paši grib, nekā tas sabiedrībai kopumā būtu nepieciešams un vajadzīgs. Manuprāt, Zvērinātu advokātu padomei būtu jārāda priekšzīme, kā jārīkojas apšaubāmos gadījumos,” saka „Delnas” vadītājs Gundars Jankovs. Advokātu padome gan Dzanuškāna rīcībā nesaskatīja pārkāpumus un disciplinārlietu neierosināja. 

Turklāt padomes pārstāvis Jānis Rozenbergs pauda, ka no šīs lietas esot tikai viena mācība – neziedot «Delnai» tūkstoš eiro.

Latvijas Radio 3.februārī vēstīja, ka, izmantojot Publisko iepirkumu likuma normu, ka juridiskos pakalpojumus drīkst pirkt bez atklāta iepirkuma, Rīgas dome sagādājusi dāsnu līgumu Dzanuškānam, kura advokātu birojam rudenī bez konkursa uzticēts veikt juridisku pētījumu par teritorijas plānojuma pārvaldību, taču Rīgas pašvaldībā pētījumu parādīt nespējot.

4.februārī Rīgas pašvaldības datubāzē "www.sus.lv" minētais pētījums tomēr tika publicēts. Pēc tam laikraksts "Diena" atklāja, ka pētījums ir veidots, kopējot internetā brīvi pieejamus tekstus. Pētījuma ievada divās lapās autoru pašu rakstītais oriģinālteksts ir tikai pāris teikumu - viss pārējais aizlienēts no internetā pieejamiem materiāliem. Piemēram, lielākā ievada daļa ir "Delnas" 2010.gadā izstrādātā pētījuma teksts, vēstīja "Diena".

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informēja, ka izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par Rīgas domes pētījumu, kas organizēts, nerīkojot atklātu konkursu.

Dzanuškāns 10.februārī paziņoja medijiem, ka nolēmis atmaksāt pašvaldībai par pētījumu saņemtos 35 000 eiro, lai novērstu jebkādas iespējamās spekulācijas par ētikas normu pārkāpumiem. Viņa advokātu birojs Rīgas domei bez jebkādas atlīdzības dāvināšot izstrādāto pētījumu "Teritorijas plānojuma pārvaldības sistēmas izstrāde - īpašumtiesību aprobežojumi un kompensējošie mehānismi", kā arī atbalstīšot sabiedrību par atklātību "Delna", stiprinot tās kapacitāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti