«Delna»: Belēvičs ar aktīvo rosīšanos veselības jomā balansē uz ētikas robežas

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un Zemnieku savienība) ar savu aktīvo darbošanos un lobēšanu veselības aprūpes jomā balansē uz ētikas robežas. Šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda sabiedrības par atklātību „Delna” vadītājs Gundars Jankovs.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzskata, ka veselības ministrs un Saeimas deputāts Belēvičs ne reizi vien nonācis interešu konfliktā.

"Delnas” vadītājs Jankovs Latvijas Radio raidījumā atzina, ka "Belēvičs ar savu profesionālo darbību kā veselības ministrs ļoti aktīvi rosās veselības aprūpes jomā".

"Tas, ko mēs redzam, šī lobēšana, ļoti aktīva lobēšana balansē uz ētikas robežas un nereti arī varbūt, kā konstatējis KNAB, uz interešu pārkāpumiem un varbūt arī labumu gūšanu kaut kādā tuvākā vai tālākā nākotnē,” teica Jankovs.

Viņaprāt, tāpēc ir svarīgi Latvijā diskutēt par lobēšanas jautājumu sakārtošanu valstiskā līmenī, lai definētu, kas ir lobēšana un ētiska lobēšana.

„Delna”: Belēvičs ar aktīvo darbošanos veselības jomā balansē uz ētikas robežas
00:00 / 03:37
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 28.oktobrī, nepiekrita KNAB lūgumam izdot administratīvai sodīšanai veselības ministru un Saeimas deputātu Belēviču. Kā norāda KNAB, interešu konfliktā Belēvičs nonāca, pēc dēla firmas sūdzības saņemšanas lemjot par disciplinārlietu pret Zāļu valsts aģentūras direktori Ingunu Adoviču. 

Galalēmums par izdošanu vēl būs jāpieņem Saeimai. Saeimas Mandātu komisijas noslēgumā veselības ministrs un deputāts Belēvičs norādīja, ka pats aicinās Saeimu izdot viņu sodīšanai, lai viņš varētu aizstāvēt savu taisnību tiesā.

Tikmēr KNAB vadītāja vietniece Ilze Jurča atklāja, ka birojs Saeimas komisijai nosūtījis vēl vienu lūgumu izdot Belēviču administratīvajai sodīšanai, jo amatpersonas darbībā atkal ir konstatēts interešu konflikts. Drīzumā KNAB grasās nosūtīt trešo pieprasījumu Belēviča administratīvajai sodīšanai, jo deputāts nav ievērojis komercdarbības ierobežojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti