«Delna»: 54 jaunievēlētie Saeimas deputāti - ar reputācijas riskiem

Vairāk nekā pusei jaunievēlēto 12.Saeimas deputātu ir reputācijas riski, tā secinājušas biedrības „Sabiedrība par atklātību – Delna” un „Providus”, apkopojot 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus. Turklāt jaunajā Saeimas sasaukumā samazinājies dzimumu līdzsvars.

Mājaslapas "Kandidatiuzdelnas.lv" apkopotā informācija liecina, ka 54 no Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuri bija iekļauti datu bāzes izlasē pirms vēlēšanām, ir saskārušies ar dažāda veida reputācijas riskiem. Galvenokārt pārkāpti ētikas vai labas pārvaldības principi, taču jaunievēlēto tautas priekšstāvju vidū atrodami arī tādi politiķi, kas savā profesionālajā darbībā nonākuši interešu konfliktā vai pat atradušies uz apsūdzēto sola. Tomēr tas nav bijis traucēklis, lai kandidētu atkārtoti un saņemtu tautas piešķirtu mandātu.

Reputācijas riski, biedrību ieskatā, ir vērtējami negatīvi, īpaši pāris mēnešus pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē. "Tā kā šajās vēlēšanās balsojām arī par cilvēkiem, kuriem nākamgad pirmo reizi Latvijas vēsturē būs jārunā 28 ES valstu vārdā, pozitīvi vērtējams fakts, ka Saeimā atkārtoti ievēlēti 13 jeb divas trešdaļas deputātu no patreizējās Saeimas Eiropas lietu komisijas. Tas liek cerēt, ka Saeimā saglabāsies kapacitāte rūpēties par Latvijas interešu aizstāvību un Latvijas ieguldījumu ES lēmumu pieņemšanā,” skaidro „Providus” direktore Dace Akule.

12.Saeimas vēlēšanu rezultāti labi ilustrē, ka vēlētāja īsā atmiņa un sabiedrības iecietība pret politiķiem, kas pieļauj gan sīkas blēdības un melus, gan nopietnākus pārkāpumus, ļauj negodprātīgiem politiķiem tikt atkal ievēlētiem,” norāda „Delnas” direktors Gundars Jankovs.

Jau ziņots, ka 12.Saeimā darbosies sešas partijas: „Saskaņa“ ar 24 deputātiem, „Vienotība” ar 23, Zaļo un Zemnieku savienība ar 21 un Nacionālā apvienība ar 17 deputātiem. Bet 12.Saeimas jaunpienācēji ir Latvijas Reģionu apvienība ar astoņām deputātu vietām un partija "No sirds Latvijai" ar septiņām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti