Dejas «Jerusalema Dance Challenge» dēļ palielinās neatļautu dronu lidojumu skaits

Civilās aviācijas aģentūra konstatējusi gadījumus, kad, izdejojot populāro "Jerusalema Dance Challenge" deju, tās filmēšana ar dronu ir veikta neatbilstoši drošības noteikumiem. Deju izaicinājums pulcē lielu cilvēku skaitu. Tas ir risks, ka, dronam krītot, personas var gūt smagas vai pat letālas traumas.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs atgādina, ka lidojumus var veikt tālvadības piloti, kuri ir nokārtojuši attiecīgus pārbaudījumus un saņēmuši aģentūras atļauju. Pašlaik atļaujas ir 506 tālvadības pilotiem.

"Atsevišķos gadījumos filmēšanu ir veikusi persona, kura patiesībā nav kvalificēta to veikt. Proti, persona to dara pēc savas iniciatīvas, nenokārtojot pirms tam nekādas pārbaudes Civilās aviācijas aģentūrā vai arī nesaņemot šo atļauju, kas ir nepieciešama, lai veiktu šādus lidojumus. To diemžēl apliecina arī statistika.

Pagājušajā gadā tika ierosinātas 25 administratīvā pārkāpuma lietas, bet šogad šī tendence ir palielinājusies.

Tomēr arī šobrīd – šīs dziesmas un dejas izdejošanas laikā – redzam to, ka palielinās video skaits, kuri tiek uzņemti ar droniem. Tie apliecina to, ka vajadzība filmēt ar dronu ir palielinājusies. Ir jāatgādina, ka par neatbilstošu dronu izmantošanu fiziskām personām var tikt uzlikts arī naudas sods līdz 800 eiro," stāstīja Vincevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti