Panorāma

Likumu grozījumi taksistu savaldīšanai

Panorāma

Panorāma

Grausts Kalnciema ielā var sabrukt

Degušais grausts Rīgā, Kalnciema ielā, var sabrukt

Ja līdz otrdienas, 11. decembra, rītam Rīgā Kalnciema ielas grausta saimnieks neatsāks likvidēt mājas avārijas situāciju, galvaspilsētas dome to darīs pati. Jo ēka joprojām ir bīstama un var sabrukt.

Šajā namā naktī uz 25. novembri izcēlās ugunsgrēks. To nodzēst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam izdevās tikai pēc četrām dienām.  

Norobežojošās lentes Raņķa dambja posmā pie Kalnciema ielas grausta joprojām daudzus autovadītājus pārsteidz nesagatavotus. Bet sastrēgumi virzienā no Pārdaugavas uz centru pēdējās divās nedēļās ir jebkurā dienas laikā. 

Satiksme ap ēku Kalnciema ielā 2B ierobežota, jo tā jebkurā brīdī var sabrukt. Nama īpašnieka noalgotie celtnieki jau ir demontējuši daļu no izdegušā jumta. Bet tagad darbi ir apstājušies.

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) pastāstīja, ka avārijas konstrukciju demontāža ir iesākta, bet nav pabeigta.

“Nav iespējams atbrīvoties no būvgružiem, no sadegušām konstrukcijām, kas atrodas 1.-2.stāva līmenī. Lai tiktu tiem klāt – slodze ir uz vertikālām sienām – jānojauc šīs fasādes daļa,” skaidroja Burovs.

Ja darbus veiks Rīgas dome, rēķins būs jāsedz nama īpašniekam. Apgrūtinoši, ka nav zināms, kam māja pieder. To nesen pārdeva izsolē. Bet, kamēr Zemesgrāmatā neparādīsies jaunā īpašnieka vārds, Rīgas domei nav, ar ko apspriest nama likteni.

“Nesen notika izsole. Ēku iegādājās vai esošais īpašnieks, vai jauni īpašnieki no Igaunijas. Bet šobrīd mēs vedam sarunas ar īpašnieku pārstāvi, ar celtniekiem un domāju, ka, ja skaidrības par īpašnieku rīcību nebūs, tad tuvākajā laikā mēs paši piespiedu kārtā sāksim darbus,” sacīja Burovs.

Nolemts gaidīt ne ilgāk par otrdienu. Bez avārijas situācijas likvidēšanas māju nepieciešams arī iekonservēt. Ja izrādīsies, ka ēku saglabāt nevar, to demontēs. Tādā gadījumā īpašniekam nāksies šajā vietā celt jaunu namu ar tieši tādu pašu fasādi, jo ēkai ir vēsturiskā vērtība.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā naktī uz svētdienu, 25. novembri, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādā neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu.  Ugunsgrēku izdevās likvidēt trešdien, 28. novembrī.  

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22614
Visdrīzāk, kāds no t.s. uzturēšanās atļaujas investoriem arī nopirka graustu ar domu to nokurināt un vietā uzcelt stikla būri - vieta laba, kāpēc nē, bet klapatas ar formalitātēm - lielas. Tāpēc sarkanais gailis. Vienīgā aizsardzība būtu likums, kas ļautu konfiscēt pašvaldības labā īpašumus, kuru īpašnieku pārstāvji nav sadzenami rokā noteiktā laikā. Protams, nav jau izslēgta iespēja, ka pašvaldība pēc tam nesekmē īpašuma atgūšanu tiem pašiem cilvēkiem, kas to sākumā ļauj pilsētai nojaukt par budžeta līdzekļiem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti