Degradēto objektu un teritoriju revitalizācijai Rīgā būs pieejami 75 miljoni eiro

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumus Rīgas domei un ''Daugavas'' stadiona pārstāvjiem sagatavot un iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) fondu programmā, kas paredzēta, lai revitalizētu degradētos objektus un teritorijas Rīgā, informēja CFLA.

Programmā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdz 2018.gada 31.decembrim paredzēti vairāk nekā 75 miljoni eiro.

ES fondu programmas mērķis ir veicināt Rīgas pilsētas revitalizāciju, nodrošinot teritorijas efektīvu sociālekonomisko izmantošanu un veicot ieguldījumus degradēto objektu un teritoriju revitalizācijā. Tās gaitā paredzēts izveidot vai pārbūvēt maza mēroga sabiedriskus, kultūras, sporta un infrastruktūras objektus, lai nodrošinātu mērķu un uzdevumu izpildi, kas noteikti nacionālajos plānošanas dokumentos kultūras, sporta, tūrisma vai citās nozarēs.

Degradēto objektu un teritoriju atlasi veic, kā arī projektiem paredzēto finansējumu nosaka Kultūras ministrija atbilstoši katras revitalizējamās teritorijas attīstības stratēģijai. Revitalizējamo teritoriju attīstībai šobrīd ir izstrādāta Kultūras un sporta kvartāla Grīziņkalnā teritorijas attīstības stratēģija un Teikas un Čiekurkalna teritoriju revitalizācijas stratēģija. Atbilstoši tām uzaicinājumi iesniegt ES fondu projekta iesniegumu ir nosūtīti Rīgas domei un VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas Stadions"".

Rīgas domes projektam pieejamais ERAF līdzfinansējums ir 4 250 000 eiro, bet Daugavas stadiona projektam pieejamais ERAF līdzfinansējums - 37 748 516 eiro. Projektu iesniegumi ir jāiesniedz CFLA līdz nākamā gada beigām - 2017.gada 29.decembrim.

Kopējais programmā pieejamais finansējums līdz 2018.gada 31.decembrim ir vismaz 88 799 793 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums ir līdz 75 479 823 eiro, bet nacionālais publiskais finansējums un privātais finansējums - ne mazāks kā 13 319 969 eiro.

Paredzēts, ka projektu iesniedzēji programmas gaitā ir Rīgas pilsētas pašvaldība vai tās izveidota iestāde, valsts iestāde, valsts kapitālsabiedrība vai komersanti, kuri noteikti Kultūras ministrijas plānošanas dokumentos. Citu objektu vai teritoriju apsaimniekotāji iesniegt projektus tiks uzaicināti pēc katras revitalizējamās teritorijas attīstības stratēģijas izstrādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti