Deglava tiltu satiksmei varētu atvērt no 20. maija

Visas Deglava ielas satiksmes pārvada būvniecības projektā iesaistītās puses ir vienojušās par turpmāk veicamajām darbībām, lai tiltu jau no 20. maija varētu atvērt vispārējai satiksmei, informēja Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB).

Vienošanās panākta trešdien, 8. maijā, kad tikās BVKB, būvniecības ieceres ierosinātāja Rīgas domes Satiksmes departamenta, būvdarbu veicēja “Kauno tiltai”, būvuzrauga “BaltLine Globe” un autoruzrauga “Inženierbūve” pārstāvji. 

Otrdien, 7. maijā, satiksmes pārvada būvdarbu veicējs BVKB iesniedza darbu veikšanas projektu sagatavošanās darbu izpildei, kas nepieciešami tilta nostiprināšanas uzsākšanai, un 8. maijā BVKB būvinspektors atļāva sākt šos darbus. Tikšanās laikā 8. maijā tika iesniegts arī darbu veikšanas projekts turu uzstādīšanai, kas vajadzīgas tilta balstu nostiprināšanai. Paredzams, ka iesniegtais dokuments tiks izvērtēts tuvākajā laikā un jau šonedēļ tiks izdota atļauja turu uzstādīšanai.

Tādējādi, saskaņā ar būvdarbu veicēja pausto, tilta nostiprināšana varētu tikt pabeigta līdz 19. maijam.

Kolīdz tas būs izdarīts, BVKB nekavējoties informēs Valsts policiju, kas lems par tilta atvēršanu vispārējai satiksmei, ievērojot nosacījumus. 

Savukārt pārvada pārbūves darbus varēs atsākt, kad būs nostiprinātas tilta konstrukcijas, izstrādāti darbu veikšanas projekti, veiktas būvprojekta izmaiņas un saņemts pozitīvs ekspertīzes  atzinums normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Paredzams, ka tas varētu notikt tuvākā mēneša laikā. 

BVKB rīcībā ir informācija par vairākiem līdz šim nekvalitatīvi paveiktiem darbiem objektā, tāpēc birojs būvdarbu veicējam ir pieprasījis iesniegt defektu aktu.

Pēc tam būs jāizstrādā risinājumi to novēršanai. 

KONTEKSTS:

BVKB aprīļa sākumā apturēja tilta būvniecību, jo konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, kuru novēršana pilnā apjomā izstrādātā būvprojekta ietvaros nebija paredzēta. Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs. Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Rīgas domes pārstāvji nepiekrīt ministra lēmumam un sauc to par politisko šovu.

Valsts policija 25.aprīlī tiltu satiksmei slēdza, un tas izraisīja lielus sastrēgumus tiltam tuvējās ielās un apbraukšanas maršrutos. No 4. maija satiksmes pārvads ir atvērts sabiedriskajam un operatīvajam transportam.

Deglava tilta pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums "Kauno tiltai" pēc "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti