Deglava tiltu remontē Jakrina drauga vadīta firma; noliedz jelkādu ietekmi

Apmēram pusi no darbiem, remontējot Augusta Deglava ielas pārvadu, veic nevis konkursā uzvarējusī Lietuvas kompānija "Kauno tiltai", bet gan firma "TecPro Construction", ko vada līdzšinējā Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora Emīla Jakrina labs draugs Artūrs Bergholcs, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Jakrins, kurš pirmdien departamenta vadītāja amatā aizvadīs pēdējo dienu, noliedz, ka spētu jel kā ietekmēt projektos izvēlētos apakšuzņēmējus.

Deglava pārvada pārbūvi AS "Kauno tiltai" veic par 4,27 miljoniem eiro. Konkursa dokumentos kompānija uzrādīja, ka aptuveni 12% darbu nodos apakšuzņēmējiem, nosaucot arī divu uzņēmumu vārdus. Tomēr galu galā tika izvēlēta cita firma - "TecPro Construction" -, kurai nodoti 45% darbu.

Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktors Mārtiņš Brencis raidījumam atzina, ka 45% ir daudz, bet uzsvēra, ka likums nenosaka kādu minimālo slieksni.

Bergholcs, vaicāts, cik tālu, viņa vadītās firmas izvēli noteica pazīšanās ar Jakrinu, uzsvēra, ka ar viņu par to nekādas sarunas nav notikušas.

Deglava pārvads nav vienīgais Satiksmes departamenta konkurss, kurā "TecPro Construction" strādā kā apakšuzņēmējs. Raidījums noskaidrojis, ka šī paša projekta daļā Ata ielas, Augšielas un Vagonu ielas pārbūvē, kurā uzvarējusi firma "Ļ-KO", darbi daļēji uzticēti Bergholca vadītajam uzņēmumam. "TecPro Construction" savu piedāvājumu iesniedzis arī Brasas tilta atjaunošanā, kam paredzēti desmit miljoni. Tur par uzvarētāju atkal nosaukts "Kauno tiltai", bet tas, vai un cik daudz no darbiem veiks Bergholca firma, vēl nav izlemts.

Raidījums arī noskaidrojis, ka viens no šī apakšuzņēmuma speciālistiem ir Barona ielas remonta dokumentu viltošanā apsūdzētais bijušais Rīgas domes Satiksmes departamenta būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Uģis Broža.

Uzņēmuma vadītājs uzsvēra, ka Broža ir augstas raudzes speciālists un viņam ir plašs sertifikātu lauks. Savukārt Jakrins uzskata, ka departamenta atbildība šajā lietā nav saskatāma, un tāpēc pašvaldība tajā nav pieteikusies kā cietusī uz jelkādu materiālu kompensāciju.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka AS "TecPro Construction" pērn strādājusi ar 4 696 078 apgrozījumu, kas ir 27% pieaugums pret iepriekšējo gadu. Uzņēmums aizvadītajā gadā nopelnījis 28 244 eiro. Tā pamatkapitāls ir 2845 eiro un tajā strādā 18 darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti