Decembrī slēgs Ventspils novada bērnunamu «Stikli»

Ventspils novada dome nolēma 28. decembrī slēgt bērnunamu "Stikli", kurā šogad atklāti iespējami bērnu tiesību pārkāpumi.

Šogad audzēkņu skaits iestādē samazinājies, pašlaik tajā uzturas 21 audzēknis, tostarp 16 no Rīgas, informēja Ventspils novada dome.

26. oktobrī Ventspils novada pašvaldība saņēma Rīgas domes Labklājības departamenta paziņojumu, ka 31. decembrī, beidzoties iepriekšējam līgumam par ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanu Rīgas pašvaldības bērniem, departaments neplāno turpināt sadarbību ar bērnunamu "Stikli".

Šogad decembrī plānots pārtraukt pakalpojumu sniegšanu vienam audzēknim no Ventspils pašvaldības, tāpēc decembra beigās iestādē uzturēsies tikai četri audzēkņi.

Tādējādi līdzekļu piešķiršana bērnunama turpmākās darbībās nodrošināšanai nebūtu mērķtiecīga un ekonomiski pamatota, norāda novada dome.

Šie apsvērumi bija noteicošie, lai Ventspils novada domes deputāti ārkārtas sēdē 28. novembrī pieņemtu lēmumu 28. decembrī slēgt bērnunamu "Stikli", laikus par to informējot 20 iestādes darbiniekus, no kuriem 16 šobrīd strādā arī Stiklu internātpamatskolā.

Ēka, kurā atrodas bērnunams, pieder pašvaldībai, tādēļ tā ir ieinteresēta, lai tajā notiktu darbība. Kā norāda Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, ir jau izrādīta interese par iespēju šajās telpās sniegt sociālās aprūpes pakalpojumus.

KONTEKSTS:

Rubrikā "Sistēmas bērni" vēstīts par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem Ventspils novada bērnunamā "Stikli".  "Stiklos" ilgstoši lielākais klientu loks nācis no Rīgas pašvaldības. Pēc tiesībsarga ziņojuma par to, ka lielā attāluma dēļ vecāki nevar apciemot bērnus, Rīga pārstāja šajā institūcijā ievietot savus bērnus. Taču tie, kuri tur ievietoti iepriekš, ir palikuši. Nepilngadīgie rīdzinieki bērnunamā joprojām ir vairākumā.

Situācijai bērnunamos uzmanību pērn pievērsa neatkarīgie eksperti, kas ziņoja par notiekošo Jelgavas bērnunamā -  bērnu raušanu aiz matiem, barošanu ar varu un citiem fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem. Tas lika pārbaudīt un runāt par notiekošo arī citos bērnunamos, un lika valstij aktīvāk atbalstīt audžuģimenes, un darīt vairāk, lai bērni nepavadītu bērnību iestādēs.

Bērnunamam "Stikli" bija dots laiks līdz 1. decembrim būtiski uzlabot pakalpojuma kvalitāti, pretējā gadījumā “Stiklus” varētu izslēgt no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt