Rīta Panorāma

Čīlē legalizē viendzimuma pāru laulības

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Zemessardzes komandieri, brigādes ģenerāli Egilu Leščinski

Decembrī kampaņā aicinās pievienoties Zemessardzei

Lai vairotu sabiedrības zināšanas par dienestu Zemessardzē un aicinātu tai pievienoties, Aizsardzības ministrija (AM) sadarbībā ar Zemessardzi decembrī rīko kampaņu "Esi drošs, esi zemessargs!".

AM informēja, ka kampaņā radītajā vietnē "www.esizemessargs.lv" ikviens interesants varēs izpildīt testu un uzzināt par savām iespējām pievienoties Zemessardzei, kā arī iegūt informāciju par militārajām specialitātēm Zemessardzē, pamatapmācību un iestāšanās procesu. 

Kampaņā "Esi drošs, esi zemessargs!" varēs arī iepazīties ar zemessargu pieredzes stāstiem, kā arī pilsētvidē, radio un sociālajos tīklos būs pamanāmas reklāmas. Tāpat paredzēts izsūtīt e-pasta vēstules ar aicinājumu uzzināt vairāk par Zemessardzi un iespējām tai pievienoties, lai sniegtu savu ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā.

"Šogad, Zemessardzei atzīmējot 30. gadadienu, vēlamies iedzīvotājus iepazīstināt vairāk ar Zemessardzi un iespējām, kādas tā sniedz Latvijas pilsoņiem rūpēties par  savas valsts drošību. Lai gan ikviens zina, kas ir Zemessardze, ikdienā saņemam daudz jautājumu un saskaramies ar priekšstatiem, kuru pamatā ir mīti," atzina Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

AM norādīja, ka pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardzē var ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību, bez kriminālās sodāmības. Interesenti aicināti apmeklēt vietni "www.esizemessargs.lv" vai zvanīt pa tālruni 1811, informēja AM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt