Decembra beigās sagaidīt Jauno gadu Latvijā ieradīsies ap 15 000 kristīgu jauniešu

Tuvojoties Jaunajam gadam, Latvijā ieradīsies aptuveni 15 000 kristīgo jauniešu no visas Eiropas, lai kopīgi svinētu 2017.gada iestāšanos un aizlūgtu par mieru pasaulē. 

Kristīgo jauniešu pulcēšanās vienuviet tieši Jaunajā gadā ir gadu desmitiem ilga tradīcija, kas pirmo reizi norisināsies kādā no Baltijas valstīm, šoreiz Rīgā.

Mācītāji un organizatori teic, ka pasākums neaprobežosies ar baznīcas sienām, un rīdzinieki ir aicināti nepilnu nedēļu kādam vai vairākiem no jauniešiem nodrošināt naktsmājas un iepazīstināt ar Latvijas kultūru.  

Tezē klosterim Francijā par godu nosauktā kristīgā tradīcija veidojusies pagājušā gadsimta 40.gados, kad tika nodibināta arī šī kopiena. Īpaša loma tajā ir ne vien mūkiem, bet arī jauniešiem kā tradīcijas tālāknesējiem, un reizi gadā Tezē jaunieši Eiropā dodas ārpus klostera sienām un savām mājvietām uz kādu no Eiropas pilsētām, lai kopīgi sagaidītu Jauno gadu.

“Tur vispirms bija tāds viens brālis Rožē, kura galvenā doma bija tāda - lūgties par to, lai kristieši tajā laikā sašķeltajā Eiropā spētu atrast atpakaļ ceļu viens pie otra, spētu atkal uzticēties savas kopīgās ticības dēļ. Pēc tam arī viņu piemērs varētu nest dziedināšanu plašāk, citiem cilvēkiem,” kustības vēsturi iezīmē Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Rinalds Grants.

Tagad šīs idejas tālāknesēji esot tieši gados jaunāki cilvēki. Kopīga Jaunā gada sagaidīšanas tradīcija ir iedibināta jau pirms vairāk nekā desmit gadiem, bet pirmo reizi tik vērienīgs pasākums norisināsies kādā no Baltijas valstīm un konkrēti Rīgā.

Aptuveni 15 000 kristīgu jauniešu no visas Eiropas vienosies kopīgās lūgšanās Ķīpsalas izstāžu hallē un Arēnā „Rīga”. Vēl jāpiebilst, ka nepilnu nedēļu šie jaunieši dzīvošot nevis baznīcas sienās, bet meklējot naktsmājas Latvijas ģimenēs.  

“Man liekas, ka tā ir iespēja satikt un uzņemt savās mājās cilvēkus, kas nes līdzi citu kultūru un, man liekas, mēs varam izmēģināt to, ka dodot mēs saņemam. To daudzas ģimenes ir teikušas, ka, dodot jauniešiem to iespēju, tas prieks pēc tam arī paliek mājās, kad viņi aizbrauc projām. Kaut kāds gandarījums arī,”  saka Grants.

Starp Latvijas jauniešiem šajā pasākumā būs arī Ilze Tralmaka, kas Tezē kustībā iesaistījusies kopš 16 gadu vecuma. Jauniete esot arī liela palīdze pasākuma organizēšanā, kas Latvijai būšot izaicinājums. Ilze pašlaik devusies uz Maķedoniju, un, tā kā telefona sarunas ir dārgas, par savām sajūtām viņa stāsta e-pasta vēstulē.

“Pirmo reizi aizbraucu uz Tezē līdzi draudzenei - man tad bija 16 gadi. Es nenāku no reliģiozas ģimenes un tolaik nebiju arī nevienā draudzē, bet mani ļoti uzrunāja Tezē praktizētā vienkāršība lūgšanās un attiecībās starp cilvēkiem. To gan es vairāk sapratu vēlāk, bet man ir ļoti tuvs brāļa Rožē - kopienas dibinātāja - skatījums uz ticības centrālajiem jautājumiem, cilvēka un visas cilvēces savstarpējām attiecībām. Tādēļ man arī patīk tur atkal un atkal atgriezties - tas palīdz atcerēties svarīgāko,” atklāj Ilze.

Viņa apmeklējusi ne vien Tezē klosteri, bet reiz devusies sagaidīt Jauno gadu Milānā, Itālijā. Devusies turp kā brīvprātīgā jau pirms Ziemassvētkiem. Kopā ar draudzeni un citiem jauniešiem saņēmušas uzdevumu ar līmlenti iezīmēt celiņus lielajās lūgšanu hallēs, lai cilvēki nesasēstos tā, ka netiek hallei cauri.

Pasākumus, kas Rīgā norisināsies no 28.decembra līdz 1.janvārim, ieradušies organizēt brīvprātīgie no citām Eiropas un pasaules valstīm. Tezē mūks Hanjols no Korejas stāsta, ka bez lūgšanām no rīta un vakaros norisināsies arī daudz citu pasākumu, kuros aicināts piedalīties ikviens:

“Visi pasākumi ir atvērti, tāpēc cilvēki, kuri šeit dzīvo un kuriem ir interese, arī var piedalīties. Pēcpusdienās būs arī dažādas radošās darbnīcas, saistītas arī ar kultūru, politiku un ekonomiku.”

Kristīgie jaunieši no dažādām pasaules valstīm vēlas iepazīt Rīgu un Latviju. Savukārt Vecgada vakarā viņi dosies uz dažādām Vecrīgas baznīcām un aizlūgs par mieru pasaulē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti