Starp Dubultu dzelzceļa staciju un pludmali slejas Jūrmalas pašvaldībai piederoši nami. Vienā no tiem nesen izremontēts vairāk nekā 60 kvadrātmetru plašs dzīvoklis. Pie tā nesen tikusi Jūrmalas mēra Gata Trukšņa padomniece Līga Dzirnekle. Viņa izpelnījusies īpašu domes labvēlību, jo tajā pašā dienā dienesta dzīvoklis piešķirts vēl kādai darbiniecei. Taču atšķirībā no Dzirnekles guvuma, miteklis atrodas Jūrmalas nomalē un ir ar daļējām ērtībām.
Turklāt nav tā, ka Dzirneklei nebūtu, kur dzīvot. Viņai pieder īpašums Rīgā. Vienīgi tas ir mazāks nekā domes piešķirtais. “De facto” sazinājās ar Dzirnekli nedēļas vidū. Vēl tobrīd šķita, ka viņai nav iebildumu sabiedrībai paust savu nostāju par notikušo: „Es būšu piektdien, tad arī mēs varam to izrunāt.”
Norunātajā laikā mēs ieradāmies Jūrmalas domē, lai tiktos ar Līgu Dzirnekli. Taču šeit viņa vairs nebija atrodama un uz telefona zvanu neatbildēja. Vienīgi – atsūtīja īsziņu: "Šobrīd nevaru runāt, lūdzu, sazinieties ar Elitu Cepurīti.”
Cepurīte ir domes preses sekretāre. Viņa atvainojās mums un pastāstīja, ka Dzirneklei pēkšņi radušās svarīgākas lietas, ko darīt.
Likums pieļauj Dzirneklei piešķirt dienesta dzīvokli. Taču rodas jautājums, cik tas ir ētiski un ekonomiski pamatoti? Piemēram, pērējiem Trukšņa padomniekiem no Rīgas, šāda ekstra nav bijusi nepieciešama.
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis nemācēja atbildēt, kāds ir atalgojums Līgai Dzirneklei. Iespējams, zināja, bet baidījās kļūdīties.
„Es vēl nosaukšu kādu atalgojumu pēc atmiņas un es būtu kļūdījies par trīs latiem uz priekšu atpakaļ, man būs nesmuki,” – tā Truksnis,
Domē “De facto” uzzināja, ka Dzirnekles mēnešalga ir viens tūkstotis simts latu (1 100 LVL). Tā kā pati gatava runāt ar “De facto” viņa nebija, viedoklis bija jāpauž otram Trukšņa padomniekam Ringoldam Balodim.
Tās algas nav tik lielas, lai Jūrmalas dome varētu sakārdināt tiešām cilvēkus,” uzskata Trukšņa padomnieks, „Iespējams, šis bija pēdējais kārdinājums Dzirnekles kundzei, lai viņa izšķirtos un nāktu uz Jūrmalas domi strādāt.”
“De facto” vēlējās sazināties arī Dzīvokļu nodaļas vadītāju Dzintaru Krūmiņu, kura pārziņā ir šie jautājumi. Taču dienā, kad “De facto” gaidīja atbildi par intervijas laiku, domē notika kas negaidīts. Sasauca ārkārtas sēdi, kurā Krūmiņu par iespējamiem pārkāpumiem (saistībā ar kāda dzīvokļa Kauguros piešķiršanu) uz dienesta laiku atstādināja.
Krūmiņa “aizvietotājs” Aivars Paegle gan noliedz, ka notikušajam būtu kāda saistība ar “de facto” interesi. Tāpat tas neesot mēģinājums Krūmiņu pataisīt par vienīgo grēkāzi. Tajā pašā laikā Paegle amatā nonācis tikko un neko daudz pastāstīt nevarēja. Viņš nezinot arī to, cik izmaksāja Dzirneklei piešķirtā dzīvokļa remonts.
Truksnis lutinājis ne tikai padomnieci. Par īpaši lolotiem var uzskatīt visus deputātus. Jau pirmajā domes sēdē, nenostrādājuši ne dienu, deputāti lēma par savu algu dubultošanu, neuzskatot to par slogu Jūrmalas budžetam
Jūnijā notikušajā balsojumā atturējās vien trīs opozīcijā palikušie Saskaņas centra deputāti. Viena no politiķēm toreiz pauda, ka pašvaldības budžetā papildu būs nepieciešami 350 tūkstoši latu gadā.
Vasaras vidū - jūlijā - deputātu algām izlietoti teju desmit ar pusi tūkstoši latu, tikmēr Jelgavā, kurā ir tikpat liels deputātu skaits, deputātiem kopumā izmaksāts krietni mazāk – nepilni septiņi tūkstoši.
Pāris dienu pēc algu palielināšanas, visā valstī spēkā stājās jaunie grozījumi. Tie pašvaldību deputātiem liedza turpmāk savienot virkni amatu. Tādā veidā ar savu balsojumu daļa no Jūrmalas domniekiem izvairījās no savu ienākumu strauja krituma.
Līgai Dzirneklei šobrīd jāgaida, kamēr beigsies dienesta izmeklēšana Jūrmalas domes dzīvokļu nodaļā. Tikai tad viņa varēs sākt dzīvot kūrortpilsētā. Apmēram tajā pašā laikā plānots, ka noslēgsies vērienīgas reformas Jūrmalā. Tajās plānots atjaunot vietnieku amatus un izveidot pārvalžu sistēmu. Oficiālais pamatojums: nošķirt lēmējvaru no izpildvaras. Pagaidām gan neatklājot, cik daudz naudas tam būs nepieciešams.