De Facto

«Rīgas satiksmei» cīņa ar parādniekiem izmaksā miljons eiro gadā

De Facto

Vides dienests no tīruma liek aizvākt tūkstošiem tonnu riepu

Ušakova biroja vadītāja iekārtota pašvaldības SIA «Rīgas Ūdens»

«De facto»: Iveta Strautiņa-Ušakova iekārtota pašvaldības SIA «Rīgas ūdens»

Rīgas mēra Nila Ušakova biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova jau astoņus gadus iekārtota par konsultanti pašvaldības uzņēmumā “Rīgas ūdens”, ziņo LTV raidījums “De facto”.

ĪSUMĀ:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pirmais uzņēmuma līgums par konsultāciju pakalpojumiem starp “Rīgas ūdeni” un Strautiņu noslēgts 2010. gada beigās. Tajā laikā Strautiņa bija mēra padomniece juridiskajos jautājumos. Pēdējā līguma termiņš beidzās 2018. gada nogalē, un jauns neesot noslēgts.

Raidījuma žurnālisti Strautiņu-Ušakovu sastapa Rīgas domē (RD) un uz jautājumu par sadarbību ar “Rīgas ūdeni” viņa atbildēja asi: “Neesmu amatpersona un netaisos piedalīties nevienā jūsu raidījumā vai šovā, kas ir droši vien vērsts pret Nilu Ušakovu”.

Vēlāk viņa nosūtīja rakstisku atbildi par konsultāciju saturu: “Manos pienākumos ietilpa: pēc nepieciešamības informēt pasūtītāju par izstrādātajiem normatīvo aktu projektiem, RD pieņemtajiem vai projekta stadijā esošiem normatīvajiem aktiem, kas skar SIA “Rīgas ūdens“ darbību; nepieciešamības gadījumā sagatavot normatīvo aktu projektus vai atzinumus, kā arī nodrošināt uzņēmuma pārstāvību darba grupās un komisijās.  Līgumu darbības laikā esmu piedalījusies darba sanāksmēs kā Rīgas domē, tā arī atbildīgajās ministrijās. Esmu sniegusi viedokli par Saeimā izskatāmajiem likumprojektiem, kas attiecas uz SIA “Rīgas ūdens” darbību. Tikusies ar uzņēmuma vadību un speciālistiem, lai risinātu atsevišķas iedzīvotāju vai māju problēmas.”

Strautiņa-Ušakova arī min vairākus normatīvo aktu projektus un likumus, pie kuriem bija strādājusi. Secināms, ka to ietvaros viņai būtu bijis jākomunicē arī ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Taču ministrija raidījumu “De facto” informēja: “Atbildot uz Jūsu jautājumu, vai Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova ir piedalījusies atsevišķās sanāksmēs VARAM,

informējam, ka mūsu rīcībā nav datu, kas apliecinātu, ka Iveta Strautiņa-Ušakova būtu piedalījusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sanāksmēs, kas veltītas VARAM tiesību aktu izstrādei, saskaņošanai vai piemērošanai.”

“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa intervijā raidījumam skaidroja – kaut gan uzņēmumā ir juridiskais departaments, Strautiņai ir nepieciešamās zināšanas publisko tiesību jomā. Tieši Kalniņa pirms astoņiem gadiem esot uzrunājusi Strautiņu šim darbam.

Nils Ušakovs neatbild, vai pirms astoņiem gadiem būtu palīdzējis padomnieci iekārtot darbā pašvaldības uzņēmumā, un nesaskata problēmu. “Iveta Strautiņa ir vadījusi birojus diviem tieslietu ministriem un, kamēr viņa nav sākusi strādāt ar “Saskaņu”, nevienam nebija ienācis prātā viņai skraidīt pakaļ ar kameru. Apšaubīt viņas kompetenci neviens šajā valstī nevarētu”, raidījumam komentēja Ušakovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti