Sadaļas Sadaļas

De Facto

Bažījas par policista nevēlēšanos izmeklēt noziegumu

De Facto

Nelegālā degviela nākusi no Krievijas

“Imantas pedofils” var būt arī vairāki cilvēki

«De Facto»: «Imantas pedofils» varētu būt pat trīs cilvēki; brīvprātīgo patruļu skaits aug

Tā dēvētais "Imantas pedofils", par kura upuriem šogad kļuva jau piecas meitenes, varēt būt divas vai pat trīs dažādas personas,  LTV raidījumam “De Facto” pastāstīja  Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs. Policija joprojām neizslēdz, ka varmāku kāds slēpj. 

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) ar policijas darbu ir apmierināts un trūkumus tajā pagaidām neredz. Kozlovskis sarunā ar “De Facto” atzina, ka pieļauj Valsts policijas amatpersonu atlaišanu šī izmeklēšanas dēļ tikai tad, ja kritika izskanēs no prokuratūras puses.

“Vērtējumam ir jābūt no procesa virzītāja, no prokuratūras. Ja policija būs kaut ko palaidusi garām, ko viņa varētu būt citu izdarījusi ar jau esošo resursu, ja konstatēs nepietiekamu uzmanību, nepietiekama intensitāti, paviršumu..” skaidroja ministrs.

Kozlovskis atzina, ka Latvijas Iekšlietu ministrija vērsusies pēc palīdzības pie Lietuvas kolēģiem, jo Latvijā šādu noziegumu izmeklēšanai pietrūkst tehniskā nodrošinājuma.

“Latvijā ir jāmodernizē biometrijas datu apstrādes iespējas, kas ļautu uzlabot personu identifikāciju. Esmu vērsies pie Lietuvas kolēģa lai sniegtu tehnisku atbalstu tieši izmeklēšanas nolūkos, neteikšu kādas darbībās, bet viņiem ir labākā situācija ar šo spēju,” atklāja Kozlovskis.

Ministrijā norāda – līdzīga veida noziegumi ilgi izmeklēti arī citās valstīs. “De Facto” apkopotā informācija šo apgalvojumu apstiprina. Sērijveida varmāku uzbrukumi uz ielās vai kāpņu telpās mēdz ieilgt arī ārzemēs, tostarp kaimiņos Lietuvā un Igaunijā.

Imantas iedzīvotāji veido aizvien jaunas patruļas

Tikmēr Imantas iedzīvotāji ar izmeklēšanas ātrumu, šķiet, nav apmierināti. “De Facto” novēroja kādas aktīvistu grupas sanāksmi darba dienas vakarā. Sanākušo jauniešu bariņš plānoja ielas patruļas un sprieda par to, kā tieši „Imantas pedofilu” plāno aizturēt, kaut gan Valsts policija skaidri norāda, ka to darīt ir aizliegts.

Šādu brīvprātīgo grupu paliek arvien vairāk. Pavasarī darbojās vien organizācija ar nosaukumu “Imantas aizsargi” - vietējo skolu audzēkņu vecāki. Tagad iesaistījušās gan apsardzes firmas, gan motoklubi un gadījuma grupas. “Imantas aizsargi” par savu mērķi pasludina vienkārši nozieguma novēršanu, bet stāvlaukumā sanākušie cer varmāku sagūstīt.

Valsts policijā norāda, ka ik dienu patrulē Pārdaugavas rajonos un ne tikai meklē varmāku, bet arī uzmana brīvprātīgos.

“Strādājam Imantā kopā ar viņiem, cenšamies skaidrot - ja viņi pārkāps likumu, stāsies likuma priekšā kā jebkurš cits noziedznieks. Tagad apvienojas arvien jaunas šādas grupas, viņi domā, ka taisīs linča tiesu. Bet viņi pārkāps likumu un nekad nevar būt 100% pārliecība, ka tas ir īstais pedofils,” intervijā “De Facto” uzsvēra Andrejs Sozinovs.

Policijas klātbūtni Pārdaugavā jūt. Redzētas patruļmašīnas, tāpat drošības sargi strādā arī neuzkrītoši. Ar katru dienu uz māju durvīm, stabiem un pieturās parādās arvien vairāk noziedznieka fotorobotu. Viens otru uzmana arī skolēni, vecāki pavada līdz mājām jaunākus, puiši - meitenes.

Bažas par policista nevēlēšanos izmeklēt noziegumu

Bažas par policijas darba kvalitāti, izmeklējot tā saukto “Imantas pedofila” lietu, pastiprinājis kāds precedents. Kāda Pārdaugavas iedzīvotāja “De Facto” atklāja, ka viņas mazgadīgajai meitai kāpņu telpā uzbrucis vīrietis, bet tika iztraucēts un ātri vien aizbēga. Savukārt policists, kurš ieradies notikuma vietā, cietušās meitenes vecākiem piedāvājis atteikties no iesnieguma rakstīšanas un kriminālprocesa uzsākšanas.

 

„Policija ieradās ātri, arī mediķi ieradās, meitenei pratināja, arī mediķi viņu apskatīja, miesas bojājumi nekādi netika konstatēti, un tajā brīdī policijas darbinieks mani pasauca otrā telpā, kur vedināja uz tādām domām, ka nav nekādi nopietni miesas bojājumi, ka nav pamata uz kā ierosināt krimināllietu,” stāstīja mamma.

Meitenes mamma uzstāja notikušo tomēr pienācīgi dokumentēt, un policisti kriminālprocesu ierosināja. Valsts Policijā nekomentē, vai šāda situācija tiešām notikusi, tomēr uzsver, ka tiesībsargi darīja visu iespējamo, lai noziedznieku aizturēt.

Sozinovs apliecināja, ka policija noskaidros  notikušā apstākļus, „vai kāds no darbiniekiem bija nepareizi izteicies sarunā ar cietušiem”.

Sozinovs norādīja - piedāvājumi no policijas darbiniekiem nesākt kriminālprocesu ir pretlikumīgi un katram iedzīvotājam, tādu saņemot, jāziņo valsts policijas vadībai.

Jau ziņots, ka martā policija īpaši vērsās pie iedzīvotājiem, aicinot viņus ziņot par jebkādām aizdomām, kas palīdzētu atklāt Imantas pedofila noziegumus. Tad Imantas mikrorajonā bija noticis jau trešais uzbrukums mazgadīgām meitenēm, varmākam apmierinot dzimumtieksmi daudzstāvu namu liftos. Iedzīvotāji arī ziņoja, policija pastiprināti patrulēja un, iesaistot lielus resursus, centās uz karstām pēdām notvert noziedznieku.

Notikuma vietās tika iegūti noziedznieka DNS paraugi. Un  šajā izmeklēšanā tika pārbaudītas vairāk nekā 200 personas.

Pārbaudot aizdomīgas personas, policijai izdevās atklāt noziedznieku grupējumu, kas nodarbojās ar bērnu pornogrāfijas materiālu izplatīšanu un izgatavošanu.

Taču oktobrī Imantas pedofilam kārtējo reizi par upuri kritusi kāda 13 gadu veca meitene. Šis ir jau piektais bērns, pret kuru vērsta seksuāla varmācība. Imantas pedofila meklēšana turpinās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt