Dienas ziņas

Austrumu robežas izbūvi organizēs VNĪ

Dienas ziņas

Atklāj plānu par ierobežojumu mīkstināšanu

Nevakcinēto pedagogu dēļ varētu mainīt skolu

Dažu Rīgas Valdorfskolas audzēkņu vecāki pret Covid-19 nepotēto pedagogu dēļ apsver mainīt skolu

Rīgā ir vairākas skolas, kurās bez Covid-19 sertifikāta aizvien strādā vismaz desmit vai vairāk darbinieku. To vidū ir arī Rīgas Valdorfskola, kurā pret Covid-19 aizvien nav vakcinējušies 12 skolotāji, un divi jau iesnieguši atlūgumu. Kā strādāt pēc 15. novembra? Šis jautājums sagādā galvassāpes ne vien skolu direktoriem un pašvaldībām, kurām nāksies lāpīt caurumus un veikt pārplānošanas darbu, bet arī vecākiem. Daļa Rīgas Valdorfskolas bērnu vecāku pauž lielu vilšanos par pedagogu izvēli un apsver iespēju mainīt izglītības iestādi.

Pulksten 13 Rīgas Valdorfskolas mazāko klašu audzēkņiem pakaļ ierodas viņu vecāki. Daļa šoreiz ar drūmām sejām, un situāciju skolā raksturo kā bēdīgu, bet par to runāt publiski atsakās. Nevēlēšanās vakcinēties dēļ darbu šajā skolā uzteikuši divi skolotāji, vēl 12 nav vakcinēti un visdrīzāk darbu pametīs. Kopā tie ir 14 pedagogi.

Kāda skolnieka mamma Liene Latvijas Televīzijai sacīja: "Protams, gribas, lai bērni apmeklē skolu. Lai mūsu nākotnes sabiedrība ir gudra un nācija attīstīta. Tā ka, protams, esmu par vakcinēšanos, un lai viss notiek."

Vecāki norāda, ka ne tikai skolas vadība vai pašvaldība pašlaik ir neērtā situācijā, bet arī bērnu mammas un tēti, kuri bažījas par kvalitatīva mācību procesa tālāku norisi un apsver domu – skolu mainīt.

Skolnieka tētis Dainis norādīja: "Tas ir vienkārši likumsakarīgi. Ja skola vairs nespēs nodrošināt kvalitatīvu saturu, es domāju, ka daļa vecāku noteikti apsvērs tādu iespēju – ja ne šogad, tad, sākot ar nākamo mācību gadu, iespējams, arī meklēt citu mācību iestādi, kurā skolotāji ir vakcinēti un spēs nodrošināt mācību procesu. Žēl, protams, būs vecākiem."

Reaģējot uz vecāku satraukumu, direktore Māra Svilāne solīja, ka tuvākajā laikā notiks vecāku sapulce. Sarunai ar Latvijas Televīziju kameras priekšā viņa nepiekrita, bet savu komentāru sniedza pa telefonu.

"Sākumskolā skolotāja, kas māca lielāko daļu priekšmetu, aiziet. Tad, protams, klase ir ietekmēta daudz. Noteikti tas nebūs vienkārši, bet darīsim visu, lai varētu godam beigt mācību gadu," norādīja Svilāne.

Patlaban neviens bērns no skolas neesot izņemts. Iespējas skolu mainīt ir, bet to darīt atbildīgais pašvaldības departaments neiesaka.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa paskaidroja: "Es domāju, ka šādas migrācijas nebūs, jo katra skola domā par savu kvalitāti, pārplāno mācību darbu, skolās ir pedagogi, kas strādā ar nepilnām slodzēm. Būs jāuzņemas savu kolēģu pienākumi. Vecākiem nevajadzētu satraukties un tādēļ pieņemt lēmumus bērnus izņemt ārā no izglītības iestādes. Es to nerekomendēju."

Rīgas domē arī solīja nodrošināt izglītības procesu visās galvaspilsētas mācību iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt