Daži «Saskaņas» politiķi mēģina apstrīdēt Saeimas vēlēšanu rezultātus 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc neveiksmīga starta 14. Saeimas vēlēšanās daži partijas "Saskaņa" pārstāvji apstrīdējuši vēlēšanu rezultātus cerībā uz balsu pārskaitīšanu.

Daži «Saskaņas» politiķi mēģina apstrīdēt Saeimas vēlēšanu rezultātus 
00:00 / 03:08
Lejuplādēt

Pēc neievēlēšanas 14. Saeimā jau šīs nedēļas sākumā par atkāpšanos paziņoja partijas "Konservatīvie" valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns. Tāpat atkāpās apvienībā "Attīstībai/Par!" ietilpstošās kustības "Par!" valde. Pēc neveiksmīgā starta vēlēšanās arī "Saskaņas" valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs paziņoja, ka neturpinās vadīt partiju. Urbanovičs pēc partijas sasniegtajiem vēlēšanu rezultātiem zem 5% atzīmes mudinājis kongresā novembrī izraudzīt citu vadību un pats uz to nekandidēs, vēsta laikraksts "Diena". 

Urbanovičs gan uzsvēra, ka partija turpinās būt aktīva arī bez Saeimas caurlaidēm kabatā. Neapmierinošos vēlēšanu rezultātus viņš saista ar vairākiem faktoriem: "Lielā mērā nospēlēja vairākas lietas. Daudzi nesaprata, kāpēc mēs bijām provalstiski, kad teicām, ka vajag vakcinēties [pret kovidu], lai nemirtu, tāpat, kad mēs ieņēmām viennozīmīgu pozīciju 24. februārī, kad sākās Krievijas agresija Ukrainā. Arī, kad bijām pārāk atsaucīgi Pareizticīgās baznīcas vadībai, tai iegūstot neatkarīgu statusu [no baznīcas Maskavā], ko mēs atbalstījām. Es to nenožēloju, es ar to lepojos, bet vēlētājs palika neizpratnē. Bija tādi, kas viņiem izklāstīja to nevis kā principiālu mūsu pozīciju, bet sadarbību ar nīsto varu."

Tomēr daži "Saskaņas" aktīvisti mēģina apstrīdēt vēlēšanu rezultātus. Regīna Ločmele, Georgijs Jakovļevs un Gundars Ūdris iesniegumā Centrālajai vēlēšanu komisijai rosinājuši atcelt visu vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokolus un organizēt balsu pārskaitīšanu par 7. sarakstu – "Saskaņu". 

Par konstatētajām protokolu noformēšanas neprecizitātēm Ločmele norādīja: "Pat ja tās skaitās tikai tehniskas kļūdas, manuprāt, ir nepieņemami, ka Saeimas vēlēšanu laikā pieļautas tik rupjas dokumentu noformēšanas kļūdas. Neviena iestāde pat no parasta cilvēka nepieņems dokumentu, ja tas nebūs pareizi noformēts."

Savukārt sīkpartijas "Tautas varas spēks" pārstāvji Valentīns Jeremejevs un Jānis Straumītis rosina balsu pārskaitīšanu vairākos desmitos vēlēšanu iecirkņos. 

Vienlaikus savu izvērtējumu par "Attīstībai/Par!" neievēlēšanu 14. Saeimā sniedzis arī tajā ietilpostošās partijas "Izaugsme" vadītājs Andris Skride. Partija ir pārstāvēta Madonas un Ķekavas vietvaru domēs un, pēc Skrides domām, nākamajās pašvaldību vēlēšanās partijas pārstāvji varētu startēt individuāli, savukārt parlamenta vēlēšanās – kopā ar kādu sadarbības partneri: "Saeimas vēlēšanās mēs noteikti būsim kopā ar kādu lielāku spēku. Tas būs iekšēju diskusiju jautājums, ar ko."

Skride ir pārliecināts, ka apvienībā "Attīstībai/Par!" ietilpstošās partijas turpinās sadarbību: "Šajās partijās ir darbīgi cilvēki, bet kaut kam ir jāmainās. Pašiem savas kļūdas ir jāsaprot, un sarunu rezultātā to redzēsim."

Tikmēr partiju sarunas par valdošās koalīcijas izveidi turpināsies jaunnedēļ. Partija "Progresīvie" uz sarunu aicinās "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības pārstāvjus, kuri iebilst pret "Progresīvo" iekļaušanu koalīcijā.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Savukārt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā nepārvarēja vairākas 13. Saeimā pārstāvētās partijas – "Attīstībai/Par!", "Saskaņa" un "Konservatīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti