Dažās mazajās slimnīcās vēl ir gultasvietas Covid-19 slimniekiem

Ņemot vērā stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu, no pērnā gada decembra pacientu aprūpes sniegšanā iesaistītas arī zemāko līmeņu slimnīcas, tostarp Ludzas slimnīca, Aizkraukles slimnīca, kā arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība. Pašlaik Covid-19 pacientiem paredzētās nodaļas slimnīcas ir noslogotas, taču vietu vēl pietiek.

Mazajās slimnīcās vēl ir gultas vietas Covid-19 slimniekiem
00:00 / 03:25
Lejuplādēt
Pērnā gada decembrī vairākās pirmā līmeņa slimnīcās tika atvērtas Covid -19 pacientu ārstēšanai paredzētās nodaļas. Uz šīm slimnīcām tika nogādāti gan vieglākā formā slimojošie pacienti, gan arī tie slimnieki, kuriem pēc ārstēšanās kādā no lielajām slimnīcām bija nepieciešama rehabilitācija.

 

Arī pirmā līmeņa Ludzas slimnīcā, kas ir paredzēta ar hroniskām kaitēm sirgstošo slimnieku ārstēšanai, decembra beigās tika atvērta Covid-19 slimniekiem paredzētā nodaļa, stāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Atstupens.

"Šobrīd mūsu slimnīcā Covid-19 pacientu nodaļā ārstējas 25 pacienti. Nodaļā tam ir paredzētas 30 gultas. Pārsvarā tie ir vietējie – Ludzas un Rēzeknes pacienti. Daļa nāk ar ģimenes ārsta nosūtījumu un daļa ir pārvesti no Rēzeknes reģionālās slimnīcas," teica Atstupens.

Ludzas slimnīcas valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka Covid-19 ir pārslimojusi trešdaļa mediķu un pašlaik situācija ar medicīnas personālu ir uzlabojusies, pārslimojušie ārsti un vidējais medicīniskais personāls atgriežas ierindā. Vakcīnas saņēmuši 45 mediķi.

"Ar 6. janvāri mēs atvērām arī ne-Covid-19 pacientu aprūpes nodaļu un tur ārstējas pacienti ar hroniskām patoloģijām.

Šobrīd nefunkcionē dienas stacionārs, netiek veiktas operācijas, bet palēnām atgriežamies pie normālās dzīves," stāstīja Ludzas slimnīcas vadītājs.

Arī Aizkraukles slimnīcā 65 gultasvietas līdz pērnā gada decembrim tika izmantotas hronisko slimnieku ārstēšanai, taču, kā atklāja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne, pašlaik slimnīcā ārstē tikai Covid-19 slimniekus.

"Līdz ar decembra vidu mēs esam pārprofilējušies tikai par Covid-19 slimnieku ārstēšanas nodaļu un šiem slimniekiem esam atvēlējuši 40 gultas. Pie mums nonāk slimnieki otrajā etapā pēc ārstēšanās neatliekamās palīdzības slimnīcās – gan no Rīgas, gan no arī no reģioniem. Mēs atvērām 40 gultas otrā etapa slimnieku ārstēšanai. Tas ir pietiekami daudz, un šajā laikā gultu noslodze ir apmēram 40%. Tā ka mūsu iestādē vietu pašlaik pietiek. Mums ir vakcinējušies apmēram 35% mediķu. Daļa nogaidīja, kā būs tiem, kuri pirmie vakcinējās.

Vienīgi tā problēma, ka mēs gaidām nākamo vakcīnu piegādi, jo vairāk mums nav, ar ko vakcinēt," sacīja Aizkraukles slimnīcas vadītāja.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā ārstē arī smagāk slimojošos Covid-19 slimniekus, valdes locekle Alīda Vāne situāciju raksturoja kā kontrolējamu.

"Balvu slimnīcā ir atvērtas divas nodaļas. Kopā 25 gultas, un procentuālais noslogojums ir no 75% līdz 90%. Standartā apmēram 21 pacients vidēji šobrīd atrodas šajā nodaļā. Katrā no šīm nodaļām ir arī pieejama 1. līmeņa intensīvā terapija. Mums ir akūtie slimnieki, nevis pēc slimības gaitas uzlabošanās. Šobrīd mums nav bijis tā, ka pacients būtu jāpārved tālāk ārstēties, piemēram, uz Ludzas slimnīcu. Pagaidām mēs varam paši tikt galā un pacientus izrakstīt uz mājām. Jā, ir smagi pacienti, viņi arī tiek pārvesti uz 2. līmeņa intensīvo terapiju, kas ir paredzētas Covid-19 pacientiem – gan uz Vidzemes slimnīcu, gan uz Infektoloģijas centru," stāstīja Vāne.

Pie tam slimnīcā tiek ārstēti ne vien Covid-19 slimnieki, bet arī ar citām slimībām sirgstošie pacienti.

"Mums strādā arī pediatrija, ķirurģija, ginekoloģija un dzemdniecība. Mēs ārstējam ne tikai Covid-19 pacientus. Mēs ārstējām arī tos, kas nav Covid-19 pacienti," teica Vāne.

Pieaugot saslimstībai ar Covid-19, Aizkraukles slimnīcā iekārtotas 40 Covid-19 pacientiem paredzētās gultasvietas, Ludzas medicīnas centrā – 30, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā – 25.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt