Dāvja ārstēšanai nepieciešamā naudas summa ir iegūta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Trūkstošos 100 000 eiro deviņus gadus vecā Dāvja ārstēšanai segs no VAS „Latvijas Valsts meži” (LVM) ziedojumiem, kas šoreiz būs speciāli iezīmēti zēna ārstēšanai. Savukārt sabiedrība zēna ārstēšanai ir ziedojusi aptuveni 245 000 eiro.

Paredzams, ka nauda Dāvja rīcībā nonāks līdz piektdienai un tad varēs sākt kārtot formalitātes viņa pārvešanai un ārstēšanai ASV pilsētā Filadelfijā, kur atrodas viņam piemērota specializēta klīnika.

Tā pirmdien pēc tikšanās ar Veselības un Zemkopības ministriju, un labdarības organizāciju pārstāvjiem pavēstīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Sabiedrības ziedojumos līdz pirmdienas rītam savākti 245 000 eiro. Tas parāda, ka dzīvojam ļoti labā un sirsnīgā sabiedrībā, uzsvēra „ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta. Viņa gan akcentēja, ka šis ir izņēmuma gadījums, jo parasti LVM ziedojumus neparedz kādam konkrētam cilvēkam. Proti, uz LVM līdzekļiem piesakās sabiedriskās organizācijas konkursa kārtībā.

Jau pirmdien ziedojuma konts, kur krāta nauda Dāvja ārstēšanai, tiek slēgts.

„Pēc šodienas tikšanās man ir pārliecība, ka šie 100 000i eiro līdz nedēļas beigām būs mūsu rīcībā un mēs savukārt varēsim apmaksāt rēķinu no Filadelfijas klīnikas, lai Dāvis varētu ārstēties,” saka Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Paralēli sestdienas un svētdienas laikā mēs ar Dāvja dakteriem esam uzrunājuši Filadelfijas slimnīcu jau šobrīd nozīmēt brīdi, kad Dāvis varētu klīnikā nokļūt. Skaidrs, ka kaut kādu laiku šis process aizņems. Vienlaikus no Filadelfijas klīnikas esam saņemuši vēl vienu apstiprinājumu tam, ka ar Dāvja diagnozi Eiropā bērniem acīmredzot iespējas ārstēt nav, jo pie viņiem tieši šobrīd dodas pacients gan no Beļģijas, gan Vācijas. Tā nav ārstu izvēle vai kaprīze, ka ārstēt tiek vests uz ASV, tā ir reālā situācija,” stāsta Dambiņa.

Sanāksmē arī lemts par to, kā ieviest sistēmu, lai turpmāk visiem bērniem, kuriem nevar palīdzēt Eiropas ekonomiskās zonas (EEK) valstīs, palīdzība būtu pieejama citviet pasaulē. Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš klāstīja, lai šādu sistēmu ieviestu, nepieciešams radīt jaunu tiesisko regulējumu. Tas nozīmē, ka bērni turpmāk varēs ārstēties ārpus EEK valstīm. Tāpat ir jānosaka kritēriji tam, kā šo palīdzību varēs saņemt, kā arī avotus valsts budžetā, no kuriem varēs saņemt finansējumu šādas programmas realizācijai.

Dāvja gadījums ir pirmais pēdējo vismaz sešu gadu laikā, kad palīdzību nevar sniegt nevienā Eiropas Savienības valstī. Veselības ministrija sola, ka turpmāk līdzīgiem ārkārtas gadījumiem tiks rasts risinājums, kā šādu ārstēšanos tomēr apmaksāt no valsts budžeta.

Ziņots, ka bērnu klīniskajā slimnīcā jau kopš maija atrodas deviņus gadus vecais Dāvis. Viņš ir deviņus gadus vecs zēns, kuram salīdzinoši nesen ārsti atklāja retu saslimšanu. Tā ir smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficita sindroms. Nesniedzot steidzamu palīdzību, slimības iznākums vairumā gadījumu ir letāls.

Latvijā un ES zēnam medicīnisku palīdzību nav iespējams sniegt. To var tikai ASV, Filadelfijā, taču valstij nav iespēju finansēt šo operāciju, jo ASV nav ES dalībvalsts. Latvijas valsts to varētu finansēt tikai tad, ja operācija notiktu citā ES dalībvalstī.

Dāvja saslimšana Latvijā izraisīja plašu rezonansi. Cilvēki kopš piektdienas aktīvi ziedoja zēna ārstēšanai. Savukārt valdības locekļi vienojās radīt speciālu sistēmu, kurā turpmāk bērniem būs iespējams ārstēties arī ārpus Eiropas ekonomiskās zonas valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti